ספידי, כלבת הגישוש, יצאה לעוד משימה שגרתית ביחד עם יחידת ימ"ר מג"ב מרכז. היחידה הגיעה לבית בג'לג'וליה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במסגרת הלחימה בתופעת כלי הנשק במגזר הערבי. במהלך החיפוש בין ערימות הפסולת בחצר הבית מצאה ספידי מצבור כלי נשק ואף הובילה בסופו של יום לכתב אישום.

תחילת הסיפור בחודש יוני האחרון במהלכו התרחש האירוע. ספידי והשוטרת והלוחמת האחראית עליה החלו לבדוק את מצבורי הפסולת הרבים שהיה בחצר הבית החשוד. בשלב מסוים בחיפוש, ספידי התמקדה בשק מסויים והתעכבה עליו זמן מה, העיכוב אותת לשוטרת להגיע ולחפש דווקא שם. בתום בדיקת השק, מצאה השוטרת תיק ובו נשק מסוג "קרלו גוסטב" ובתוכו מחסנית עם 12 כדורים.

תיעוד מציאת הנשק המוחבא (צילום: דוברות מג"ב)
ספידי בפעולה | צילום: דוברות מג"ב

"הנשק שנמצא נלקח ליחידה והתחלנו בחקירת האירוע", ציין מפקד יחידת אלמוג סנ"צ חיים אזרד. "יומיים לאחר מכן אף הגיע תיעוד של אדם מיושבי הבית שיוצא ומטמין את הנשק באותו מצבור". עוד הוסיף אזרד כי בעקבות אותו תיעוד נעצר האדם.

"תחילה החשוד הכחיש אך לאחר מכן הודה במיוחס לו", המשיך להסביר את השתלשלות האירועים, "ובעקבות כך הגשנו כתב אישום כנגד החשוד עם בקשה למעצר עד תום ההליכים". בכך נחישותה של כבלת הגישוש ספידי ויכולותיה הביאו לא רק למציאת כלי הנשק הלא חוקי אלא גם לתפיסתו של החשוד.

מפקד יחידת אלמוג  סנ"צ חיים אזרד (צילום: דוברות מג"ב)
מפקד יחידת אלמוג סנ"צ חיים אזרד | צילום: דוברות מג"ב

הפעילות של משטרת ישראל נגד אמצעי לחימה וירי מתמקדת ביישובי המגזר הערבי והיא מתבצעת במהלך תוך השקעת כוחות, טכנולוגיה ומאמצים אדירים. במחצית הראשונה של 2019 תפסה המשטרה 3,661 פריטי אמצעי לחימה בלתי חוקיים, כש-80% מהם נתפסו בקרב המגזר הערבי בישראל.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום