לאחר שאם בת 27 מאום אל פחם נעצרה אתמול בחשד שתקפה מינית את בתה בת השבע, בנוסף לתקיפה פיזית של בנה בן העשר, פרטים חדשים עלו היום (שלישי) מן החקירה ושפכו אור על הפרשה. בעוד שהאם הצעירה מכחישה כל קשר למקרה ומפנה אצבע מאשימה לעבר אביהם של הילדים – במשטרה טענו כי גרסת הילדים מהימנה בדרגה גבוהה - והם הועברו לשהות ביחד עם האב הפרוד ממנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום חמישי האחרון התקבל הדיווח במשטרה מגורמי הרווחה באום אל פחם אודות החשד לפגיעה בילדיה של הצעירה, שבעקבותיו המשטרה זימנה חקירת ילדים באופן מיידי. במהלך החקירה בן ה-10 תיאר כי אימו הכתה אותו באיברים שונים בגוף, ובת ה-7 סיפרה כי היא נגעה בה ותקפה אותה מינית.

"הילדים נמצאים בכלל בחזקת האב והאם פוגשת אותם פעם או פעמיים בחודש"

בתום החקירה, חוקרות הילדים העבירו הערכת מהימנות למשטרה שקבעה כי גרסתם של הילדים מהימנה בדרגה גבוהה. בשל הערכה זו, האם בת ה-27 נעצרה, נלקחה לחקירה - והילדים הועברו לשהות יחד עם האב שפרוד מן האם.

במהלך החקירה אמש, האם הכחישה את החשדות נגדה מכל וכל והיא טענה כי האירועים כלל לא התרחשו. בית משפט השלום בחדרה האריך את מעצרה עד ליום חמישי, ובקרוב צפויים החוקרים במשטרת אום אל פחם לזמן גם את האב למסור את גרסתו.

עו
עו"ד אחמד חמזה יונס

עו"ד אחמד חמזה יונס, המייצג את האם החשודה, הגיב לראשונה לפרשה בשיחה עם חדשות 12, והפנה אצבע מאשימה לאביהם של הילדים: "מרשתי שוללת מכל וכל את החשדות וסיפקה גרסה שהמשטרה צריכה לבדוק. נטען כי היא התעללה בהם, על אף שכבר בשנה האחרונה הילדים נמצאים בכלל בחזקת האב והאם פוגשת אותם למספר שעות, פעם או פעמיים בחודש בלבד".

"האם התלוננה בעבר על תקיפות חוזרות מצד אביהם של הילדים, אושפזה בעקבותן בבית החולים ועל רקע זה הם נפרדו", הוסיף עו"ד יונס. "ב-16 באוקטובר צפוי דיון על הגירושין וחלוקת הנכסים, והתלונה עכשיו מגיעה על רקע סכסוך הגירושין שהלך והתעצם, וסכסוך בין משפחת מרשתי והרווחה באום אל פחם, לאחר שאחיה נחשד בירי לעבר הרווחה בעיר. חקירת הילדים אינה ממצה בשלב זה, שכן לא נבדק הרקע לאירועים והטענה היסודית שהילדים היו בחזקת האב שיכול היה להדריך אותם".