חקירת ההתעללות בצעיר החרדי חסר הישע בסניף שופרסל בגוש עציון נמשכת. הבוקר (רביעי) הודיעה המשטרה שעצרה חשוד ממזרח ירושלים, רביעי במספר בסך הכול עד כה, בחשד למעורבות בפרשה הקשה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של החשוד הרביעי ביום אחד.

פרקליטו של החשוד, עו"ד עאטף פרחאת, טען הבוקר כי "מדובר בעובד שעובד במשך תקופה ארוכה בסופר ומעולם לא היו כלפיו תלונות. העובד מכחיש את החשדות וטוען כי אין לו קשר לאירוע. אנו מצפים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם והוא ישוחרר לביתו".

אמש פרסמנו במהדורה המרכזית שני סרטונים נוספים שבו נראה הצעיר החרדי בעל המוגבלויות קשור בניילון נצמד וכשעובדים בסניף סוטרים לו ושואלים אותו שאלות בוטות. נציג המשטרה עומד על כך שלא מדובר במקרה פרטני - אלא בהתעללות שנמשכה במשך כמה חודשים, ולדבריו יש עוד סרטונים. עד כה נעצרו בסך הכל 4 חשודים.

"אירוע חמור על רקע לאומני"

בסרטונים הללו, שהעובדים צילמו בעצמם בטלפונים הניידים שלהם נראים העובדים הערבים מתעללים בצעיר חסר הישע, תוך עיוות פניו בצילום. באחד הסרטונים שהגיע לידינו, נראה העובד הערבי סוטר לצעיר חסר הישע ושואל אותו שאלות מביכות, וכל זאת כשהוא שוב קשור בניילון ולידם עובד אחר שמצלם את הכול. 

 

ממצאי החקירה מעלים חשד שהתעללות בצעיר חסר הישע נמשכה קרוב ל-3 חודשים, ונועדה בעיקר לצורכי התרברבות בקרב חבריהם. עד כה הוצגו לחשודים 5 סרטונים כאלה, ועדיין הם טוענים שאין להם יד בדבר. חוץ ממנהל המחסן היהודי שנעצר, מתברר שגם בעלי תפקידים נוספים בסניף נחקרו באזהרה בחשד שידעו ולא עשו דבר כדי להפסיק את ההתעללות המחפירה הזאת.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הצעיר שבו התעללו מסר בתגובה למעצר החשוד הרביעי כי "השאלה שצריך לשאול היא מה היה קורה אם היה מדובר חס ושלום הפוך, שמתעללים באיזשהו מוגבל ערבי? הרי כל מדינת ישראל היה נסערת, בית משפט היה חושב לשחרר. יש כאן אירוע חמור על רקע לאומני, אני בנושא הזה גם לא עושה הנחות למנהלים של שופרסל, למי שאחראי, למי ששתק וידע על כל הסיפור הזה. אנחנו דורשים למצות את הדין, לא יכול להיות שבית המשפט ייתן יום-יומיים מעצר, מה זה? אירוע של הפגנה? יש כאן אירוע חמור ביותר של התעללות אנחנו דורשים למצות את הדין".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום