כתובות נאצה רוססו הערב (ראשון) בכניסה לבניין ברמת גן בו נמצאת שגרירות האיחוד האירופי. בכתובות שרוססו נכתב: "כסף גרמני הורג יהודים", ו-"האיחוד האירופי החוצה". נפתחה חקירה על מנת לאתר את המבצעים. לאחר זמן קצר נודע כי הפעילה החברתית שפי פז, ואם שכולה בשם מרב חג'אג', הן אלו שביצעו את המעשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהודעת משטרה בנושא נכתב כי התקבל דיווח בגין כתובות נאצה שרוססו בבניין ברחוב שוהם ברמת גן. הכתובות רוססו בצבע אדום שגם הותז על הרצפה. הכתובות נכתבו באנגלית ויצאו נגד האיחוד האירופי.

"האיחוד האירופי מממן משפחות מחבלים, צריכים להתעורר" 

בשיחה עם חדשות 12, סיפרה אחת החשודות במעשה, מרב חג'אג', מדוע בחרה לעשות זאת: "האיחוד האירופי מממן את המוקד להגנת הפרט, המוקד להגנת הפרט מממן משפחות מחבלים ונותן להם מעטפת הגנה. אי אפשר לגעת בהם, אי אפשר לגרש אותם, אי אפשר להרוס את הבתים שלהם". 

"הרבה זמן אנחנו בודקים את מקורות המימון שלהם של כל אלה שתומכים במחבלים ומממנים אותם, הם פשוט צריכים להוציא את הידיים שלהם מישראל", הוסיפה חג'אג'.

"אנחנו בדיוק בדרכנו למשטרה, כבר איבדתי את היקר לי מכל. אם אנשים לא יתעוררו ויבינו מה קורה במדינה – סופנו יהיה רע ומר", היא מוסיפה." אי אפשר שלמחבל תהיה מעטפת הגנה שהאיחוד האירופי מממן. אם מה שעשינו יעיר את האנשים – אני אשלם את המחיר".

מטעם שגרירות האיחוד האירופי בישראל נמסר: "היום אחר הצהריים הלובי של השגרירות הושחת על ידי אלמונים שריססו כתובות מאיימות על הקירות. אף דיפלומט לא היה במשרד שהיה סגור לרגל יום ראשון‎".

בהכנת הידיעה השתתף ירון אברהם