בתום שנה של הליכים משפטיים נגזר דינה של ה"מאדאם", שניהלה רשת של סחר בנשים ובתי בושת ברחבי הארץ. הנאשמת, זרינה בלוב, הורשעה במספר עבירות חמורות מאוד ובהן: סחר בבני אדם, החזקת מקום לשם זנות וסרסרות. בית המשפט גזר עליה 58 חודשי מאסר בפועל, כלומר יותר מ-4 וחצי שנים מאחורי סורג ובריח. בנוסף נגזר על הנאשמת קנס של 30,000 שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני שנה חשפה המשטרה את פעילות הרשת, שכללה שמונה בתי בושת ברחבי הארץ, ועצרה 12 חשודים במעורבות בהפעלת הבתים ובהעברת נשים רבות לישראל למטרות סיפוק שירותי מין. כתבי אישום הוגשו לבסוף נגד שבעה מהמעורבים, ביניהם גם בעלה של בלוב שנידון ל-15 חודשי מאסר, ובנה של הנאשמת אולג גולדין, וכל התיקים הסתיימו בהרשעות במסגרת הסדרי טיעון.

ראשית
בית בושת (אילוסטרציה)

בעיצומו של דיון הקראת גזר הדין כנגד ה"מאדאם", היא הביעה חרטה על מעשיה ואמרה: "אני מבינה שעשיתי עבירה. אבל זה המצב שהחיים הביאו אותי אליו. אני לא הייתי יכולה להשאיר את הבן שלי במצב שהוא היה. אני הייתי צריכה לעזור לו בכספים כי לא יכולתי לסרב לו. הבן שלי הבטיח בעצמו שהוא יחזיר את כל ההלוואות, אבל הוא לא הצליח".

"כשעבדתי במפעל, בסופרמרקט, בבית מלון - יכולתי לעזור לו", הוסיפה. "נשארתי בלי עבודה. חשבתי שבשבילי זה יהיה פתרון, ברגע זה אני מצטערת שעסקתי בזה. לשאלת ביהמ"ש, מדוע אני מצטערת, אני משיבה בגלל התוצאה. אני לא הרווחתי שום דבר, רק הפסדתי. חובות המשיכו, הילד הקטן לא רואה אותי, הנכד גם. אימא - אני מצטערת".

החשד:
פיתו והבריחו לארץ נשים מחבר העמים (אילוסטרציה) | צילום: החדשות

על פי כתב האישום, השבעה עסקו מאפריל 2018 בהבאת נשים ממדינות חבר העמים לשעבר כדי להעסיקן בבתי בושת ובדירות זנות בירושלים ובחיפה. לנאשמים היו אנשי קשר ברוסיה ובאוקראינה שעסקו בפיתוי הנשים ובשליחתן לארץ. הקשר עם הנשים נעשה לרוב דרך אתרים לחיפוש עבודה. בסך הכול הובאו לארץ 11 נשים עד חשיפת הרשת באוגוסט.

כתב האישום מתאר כיצד התייחסו הנאשמים לנשים באופן משפיל. על אחת הנאשמות נכתב: "נהגה לצעוק על הנשים כי עליהן לעבוד 40 דקות עם כל לקוח ולא פחות מכך. כן דרשה הנאשמת מאחת הנשים תשלום בסך 500 שקלים עבור הדירה". במקום אחר במסמך נכתב על אשה אחרת שעבדה בבתי הבושת: "עבדה 14 שעות ביממה ושירתה בין שניים לשמונה לקוחות ביום. מחצית מרווחיה מסרה למאדאם וכן שילמה 100 שקל ביום עבור הדירה והמזון".

כרטיסים ברחוב
כרטיסים של בתי בושת מפוזרים ברחובות (ארכיון) | צילום: צילום פרטי

מעו"ד ג'ני אבני ועו"ד נועה עזרא רחמני מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "הנאשמת עמדה בראש המערך העברייני, אליו צרפה את בנה ואת בעלה וכן העסיקה אישה נוספת אשר שימשה כיד ימינה בחלק מהתקופה וניהלה שתיים מתוך 4 הדירות אשר שימשו כבתי בושת. כמו כן העסיקה הנאשמת מוקדנית ומאבטח וכן נעזרה באישה נוספת בניסיון לסחור באחת אחרת. הפרקליטות רואה בהרשעות בפרשה זו ובעונשים שהוטלו על הנאשמים, חלק חשוב במאבק העיקש של מדינת ישראל למיגור העבירות הנלוות לזנות ובפרט עבירות הסחר בבני אדם והגרימה לעזיבת המדינה לשם זנות".