כתב אישום הוגש היום (שני) נגד הנוק טגניה ואביב עלמה מרחובות בגין כליאתו, חטיפתו וסחיטתו של אדם בגין חוב של 3,000 שקל. לפי כתב האישום השניים, שנעצרו בתום חקירה סמויה, כלאו את המתלונן במשך ארבעה ימים במקלט עם בקבוק מים בלבד וללא מזון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, שני הנאשמים בני 24 ו-19,  נסעו ברחוב דרך הים ברחובות והצטיידו בלום ברזל כדי לגבות את החוב. "מה עם הכסף שאתה חייב?", אמרו השניים שעצרו ליד המתלונן והחלו לתקוף אותו באגרופים, בבעיטות, הכו אותו באמצעות הלום ונמלטו מהמקום.

המבנה הנטוש בו עינו אדם בגלל חוב (צילום: דוברות המשטרה)
המבנה הנטוש בו עינו אדם בגלל חוב | צילום: דוברות המשטרה

ארבעה חודשים לאחר מכן, ב-10 ביוני, הגיע טגניה יחד עם שלושה אחרים שזהותם אינה ידועה, לרחוב הרצל בראשל"צ. החבורה פגשה במתלונן שהלך ברחוב. טגניה, יחד עם אחר מבני החבורה, נגשו למתלונן והכניסו אותו בכוח ובניגוד לרצונו לרכב, משם נסעו לעבר שכונת קריית משה בעיר רחובות.  במהלך הנסיעה, סטרו בני החבורה על פני המתלונן. טגניה אף שלף סכין ופנה ואיים על המתלונן באומרו: "הכל בסדר, אל תדאג".

כתב האישום מגולל את רצף האירועים. כשהגיעו לשכונה, לקחו טגניה וחבורתו את המתלונן, בניגוד לרצונו, אל תוך בניין נטוש, שם חיכה עלמה, הנאשם השני, יחד עם אחרים שזהותם אינה ידועה. הנאשמים יחד עם האחרים שנכחו במקום תקפו את המתלונן, בין היתר, באמצעות קרשים וברזלים ואז לקחו אותו למקלט ברחובות.

בהגיעם למקום, הכניס טגניה, יחד עם האחרים, את המתלונן בניגוד לרצונו אל מקלט הכליאה, קשרו את ידיו באמצעות אזיקון ואת רגליו באמצעות חבל, מסרו לו בקבוק מים ועזבו את מקלט הכליאה, בתוכו המתלונן, כשהוא נעול. כל זאת עשו במטרה לגרום למתלונן לשלם את חובו. כעבור ארבעה ימים, בהם שהה המתלונן בניגוד לרצונו לבדו בתוך מקלט הכליאה, הגיע טגניה למקלט, שחרר את המתלונן ודרש ממנו לחזור אליו עם 5,000 ₪ כתשלום "התחלתי" על חשבון החוב.

בהמשך, פנה המתלונן המפוחד לטגניה, באמצעות אחרים, לשם הסדרת החוב. במסגרת הפניה, הודיע טגניה, באופן שרירותי, שגובה החוב עלה ל- 15,000 שקל. בעקבות הדרישה, העביר המתלונן, באמצעות אחר, 9,500 שקל לידי טגניה.

 התביעה ביקשה להאריך את מעצר הנאשמים עד תום ההליכים. "מסוכנותם של המשיבים מובהקת וברורה שכן עניין לנו במי שעל רקע חוב 3000 שקל, הלכו אימים על המתלונן", כתב עו"ד ראזי בטחיש שהגיש את כתב האישום. "תקפו אותו בחבורה, גרמו לו חבלה של ממש, ובמועד אחר חטפו, היכו אותו באמצעות קרשים וברזלים וכלאו אותו במקלט נעול במשך 4 ימים עם בקבוק מים אחד. כל זאת על מנת לסחוט אותו בכוח ובאיומים. עובדות אלו מלמדות על נגישות לאמצעים, קשרים עבריינים, תעוזה וזלזול בוטה בחוק".