התעלל מינית במשך שעות – איים ושדד כסף: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) צעיר כבן 20 ממרכז הארץ בעבירות חמורות כלפי קטין. הנאשם, מתן לוגסי, הורשע פה אחד בכל האישומים החמורים ומעצרו הוארך שוב. בני משפחתו של הנאשם לוגסי התפרעו בסיום הדיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחותו הגדולה של הנאשם ניסתה להתפרץ חזרה לאולם וצעקה לאולם "מתן, אני אוהבת אותך", אחרי שהשופט גלעד נויטל הוציא אותם בנפרד. בני המשפחה גם תקפו את משמר בית המשפט.

לוגסי הורשע במספר עבירות של מעשה סדום, שוד, תקיפת קטין, גרימת חבלה ואיומים. בהחלטה נכתב: "הבענו את מורת רוחנו מכל פעולות ההגנה. התקיפה האלימה אינה במחלוקת". את לוגסי ייצג עו"ד רועי שרמן ובסניגוריה הציבורית הבהירו כי לא ייצגו את לוגסי במשפט.

עו"ד אלון שליכטר, שמייצג את משפחת הקטין, מסר בתגובה להכרעה: "אנחנו מביעים סיפוק רב מהכרעת הדין החד משמעית בה הורשע עבריין המין מתן לוגסי במעשים הקשים והמזעזעים בקטין לו אין היכרות כלל. אנו שמים את ביטחוננו כי בית המשפט המחוזי ימצה עימו את מלוא חומרת הדין, ויגזור עליו עונש מהדהד שישקף את מלוא חומרת המעשים הנוראיים שביצע בקטין".

"המשיך ושיקר בבית המשפט"; ביקורת על התנהלות סנגורו של הנאשם

עוד נקבע בהכרעת הדין של השופטים גלעד נויטל, טלי חיימוביץ'-לבנת ולימור ביבי: "עדות המתלונן הרשימה במהימנות, המתלונן סובל ממצב של פוסט טראומה, מצוקה של ממש ופוסט טראומה מהמקרה, הדם שנמצא בזירה מחזקת את האלימות שבוצע בזירה". עוד הוסיף הרכב השופטים כי הנאשם פעל באישון לילה, "תקף את המתלונן וגנב ממנו כסף, הנאשם שיקר למשטרה וטען שאינו זוכר את מעשיו. הנאשם המשיך ושיקר בבית המשפט. גם בחקירתו בבית המשפט לא דבק באמת".

"עדות המתלונן הרשימה במהימנותה, המתלונן סובל ממצוקה קשה ו'פלאשים' מהמקרה זמן רב לאחר האירוע", אמרה בהכרעת הדין השופטת חיימוביץ'-לבנת. "לא האמנתי לעדות הנאשם - ללא סיבה היכה אותו ושדד ממנו כסף וגם שיקר במשטרה וגם שיקר בבית המשפט וכפר בעובדות שהודה בחקירתו במשטרה".‎

עו
עו"ד אלון שליכטר | צילום: יח"צ, חדשות

השופטת חיימוביץ'-לבנת מתחה ביקורת חריפה על התנהלות פרקליטו של לוגסי, שטען כי הקורבן "נוהג לסחוט באיומים גברים, לקיים עמם יחסי מין, ובליל האירוע, למרות שלא נאנס, החליט להעליל על הנאשם את מעשי האונס כנקמה". השופטת ציינה כי קו ההגנה, שלווה בשאלות קשות ומשפילות לנער ומשפחתו, קרס ולא נתמך באף ראיה. את הטענות כינתה השופטת "האשמות אכזריות" שהופצו גם בבית ספרו של הנער.

כמו כן, קבעה השופטת, "גם לאחר התמוטטות קו ההגנה השקרי המשיך הסניגור להשמיץ ולהשחיר את פני המתלונן, ועוד הוסיף לכך טענות אודות איומים על עדי ההגנה מצד משפחת המתלונן, שככל הידוע לנו, אינן מבוססות". השופטת ביקשה להסתייג מהתנהלותו של העו"ד ש"העביר את המתלונן הוריו, אנשים שחרב עליהם עולמם, דרך ייסורים שכללה הטחת האשמות שווא קשות במתלונן במהלך חקירתו". התוצאה, לדבריה, היא שחרת שם המתלונן בפני קבוצת חבריו.

עוד מתחה ביקורת על כך שעו"ד שרמן מנע את נוכחות עו"ד שליכטר, פרקליטו של הנער, בעת עדותו ועדות בני משפחתו: "חובותיו של סניגור לייצג את מרשו בנאמנות, אינן גוברות על חובתו לנהוג כבוד בצדדים האחרים, ולהימנע מלהצהיר הצהרות בלתי מבוססות לבית המשפט".

מעצרו של הנאשם הוארך ב-90 יום נוספים או עד החלטה אחרת. על פי כתב האישום - שהוגש נגד הצעיר לפני כשנה וחצי - הוא שתה משקאות אלכוהוליים, הבחין בקטין עמו לא הייתה לו היכרות מוקדמת והחל לתקוף אותו, לבעוט בו וגרם לו לחבלות רבות. עוברי אורח שהיו במקום ניסו לעזור לקטין אך ללא הצלחה.

בהמשך, כך על פי כתב האישום, הוביל הצעיר את קורבנו אל מתחת לאחד הבניינים באזור שהיה חשוך וריק מאדם. בשלב זה, כתב האישום מתאר כיצד התעלל מינית במשך שעות בקטין כשבמקביל הוא מאיים עליו ומכה אותו.

לפי הכרעת הדין, במהלך העימות אמר לוגסי: "תביא את כל החברים שלך, אני א**** גם אתכם" ו"תביא את כל הכסף שלך". מספר עוברי אורח ניסו לעזור לקטין אך ללא הצלחה

לאחר מכן, כך נטען, שדד הצעיר את מכשיר הטלפון של הקטין, הוביל אותו לאחד ממכשירי הכספומט הקרובים והורה לו למשוך כסף מחשבונו. בהמשך, דרש מהקטין לשוב למכשיר הכספומט מדי יום על מנת להוציא כסף ולהעביר לו אותו – עד שהתאפסה היתרה בחשבונו.