"בעט כמו דמות מסדרות היאבקות בארה"ב": בית משפט השלום הרשיע היום (שני) מפקד צוות יס"מ במשטרה בגין תקיפה של נתינים זרים במועדון בתל אביב. "עולם הפוך - איש החוק נכנס למועדון...עובר לאלימות חמורה ו'הולך מכות'", כתב השופט בהכרעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, השוטר נכנס למועדון בו שהו העובדים הזרים והורה להם לעזוב את המקום תוך שהוא מרים את אחד המתלוננים מחולצתו. בהמשך, כך על פי כתב האישום – הרים את אחד העובדים ששהו במקום והפיל אותו. לאחר מכן הוא אף דחף שני מתלוננים נוספים ותקף אותם באגרופים.

השוטר המשיך ותקף את הנתינים הזרים גם לאחר שהוצאו בכוח מהמועדון. הנאשם זוכה מחמת הספק מעבירת שיבוש מהלכי משפט, על אף שהשופט קבע כי דו"ח הפעולה שמילא לאחר האירוע כולל תיאור עובדתי הרחוק מאוד מן האמת.

בהכרעת הדין כתב השופט: "הצפייה במכלול סרטוני האבטחה מלמדת על מצב של 'עולם הפוך' מזה האופטימלי, כלומר עולם שבו החשודים - לכאורה הם דווקא אלה שמתנהגים באופן שקט ותרבותי, יושבים ומשוחחים ביניהם, ואילו השוטר – איש החוק - נכנס למועדון לפתע, ובסמוך לאחר מכן עובר לאלימות חמורה ו'הולך מכות'. והכל בעוד החשודים רק מנסים להגן על פניהם ממכותיו החוזרות ונשנות ואפילו נמנעים מלקלל".

בנוסף קבע בית המשפט כי חקירת מח"ש שנערכה בתיק זה, כמו גם הראיות שהובאו במהלך המשפט חשפו לכאורה כשלים החורגים מתחום אחריותו של הנאשם: "יש צורך מובהק לחזור, להבהיר ולשנן שוב ושוב לשוטרים שעליהם לנהוג בכבוד בכל אדם באשר הוא אדם, ולהטמיע בהם את כללי היסוד בדבר שימוש במינימום כוח הכרחי בלבד והאיסור המוחלט על כל שימוש באלימות מיותרת. וזאת גם כאשר הם מצויים במצבים קשים, שבהם תפקידי השיטור הם מאתגרים ודורשים איפוק וריסון עצמי רב".

עו"ד אייל אבולפיה המייצג את אחד המותקפים מסר בתגובה להחלטה: "בית המשפט קובע היום את הברור מאליו לאור סרטוני האבטחה הרבים והברורים שתיעדו את המעשים - אלימות קשה ואכזרית של מי שהיה לא פחות ממפקד צוות שיטור, תוך רישום דוח פעולה שקרי בגין האירוע. כתעלומה נשארה החלטת המשטרה אשר קיבלה את הסרטונים כבר בשנת 2016, ואשר בשל סכסוך עם המחלקה לחקירות שוטרים ומלחמות אגו בחרה שלא לקבל את הראיות האובייקטיביות שהועברו אליה והשאירה את השוטר בשורותיה כאשר הוא מושעה מתפקיד ומתפרנס על חשבון משלם המסים. כבר היום פניתי למ"מ מפכ"ל המשטרה בדרישה להודיע על זימונו של השוטר לשימוע לפני פיטורים וזאת בתוך שבוע שאחרת אפנה בעתירה לבג"ץ בנושא".