המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ ושני אנשים נוספים יועמדו לדין בחשד לשחיתות. השלושה חשודים במתן שוחד לכאורה בסך 10 מיליון דולר, הקשור לחלוקה של רישיונות כרייה בגינאה לחברה של שטיינמץ, RBS גרופ, ב-2005 עד 2010 - כך נמסר מהתביעה בז'נבה היום (שני).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"משרד התובע הכללי מאשים את השלושה כי הבטיחו ב-2005 ואז שילמו או פיקחו על תשלום שוחד לאחת מנשותיו של נשיא גינאה לשעבר, לנזנה קונטה, כדי לחסל את התחרות וכדי שבני שטיינמץ גרופ תקבל את החוזה לזכויות כרייה באזור סימנדו", מסר התובע קלאודיו מסקוטו. השלושה יואשמו גם בזיוף.

מטעמו של בני שטיינמץ נמסר: "כשם שממשלת גינאה חזרה בה מטענותיה, כשם שבית המשפט הרומני זיכה את שטיינמץ זיכוי מוחלט מאישומי השווא שהוטחו נגדו, כך גם כאן יוכח שלא דבק שום רבב בפעילותו של שטיינמץ. אשר לישראל - החקירה נמשכת כבר למעלה משלוש שנים באותם עניינים ממש בלא שנמצא ביסוס לחשדות ומר שטיינמנץ ממתין להחלטה על סיום החקירה וסגירת התיק.

"יודגש, שהחקירה נפתחה בשוויץ בשל בקשת ממשלת גינאה שבמסגרת הליך בוררות בינלאומית חזרה בה זה מכבר מטענותיה, מכאן שמדובר באישום מופרך. שטיינמץ עתר זה מכבר כנגד ההליך וההתנהלות של השופט החוקר בשוויץ".

הכתבה המקורית פורסמה ב-TheMarker