הפגישה לילית, ההתכתבויות והתאנים: גיא פלג חשף אמש (שישי) על קיומה של פגישה שזכתה במשטרה לכינוי "פסגת התאנים והיין", פגישה חשאית בין מי שהיה מנכ"ל משרד התקשורת שלמה מומו פילבר, היום עד המדינה, לבין הטייקון שאול אלוביץ'. השניים נפגשו בביתו של המיליארדר בשכונת צהלה בתל אביב שם קבעו את עתידה של עסקת בזק ויס.

בפגישה פילבר ואלוביץ' דנו בביטול ההפרדה המבנית בעסקת איחוד יס ובזק. צעד זה היה אמור להכניס למיליארדר מיליוני שקלים. על הפגישה נודע לחוקרים בגלל שבסיומה פילבר התכתב בווטסאפ עם אלי קמיר, יועצו של שאול אלוביץ'.


בתום הפגישה, כתב קמיר: "הבנתי משאול שהייתה לכם פגישה טובה".
פילבר: "התקדמנו, יש הבנות בכפוף לאישור הבוס... הייתה פגישה טובה והיין היה מצויין... זה הגיע עם תאנים ענבים וגבינה – דליקטס!".

קמיר: "תענוג אמיתי. עכשיו כשאני מכיר את הסיכום יש פה הזדמנות אמיתית לבוס שלך לבוא עם בשורה אמיתית".

הסיפור אינו נגמר כאן, הם מסכמים את הפגישה ללא פרוטוקול, ללא יועץ משפטי או יועצים בכלל. השניים מסכמים בינהם ומעבירים בפתק לניר חפץ. בחיפוש בביתו של חפץ מוצאים את אותו פתק מדובר ובו מתוארות ההסכמות כשמעליהם נכתב בכתב ידו "זה מה שסוכם עם מומו".

בחמישי פרסמנו את עדותו של השר גלעד ארדן, מי שהיה שר התקשורת, וניסה לקדם את רפורמת השוק הסיטונאי שהייתה פוגעת בבזק. השר העיד בפרשת בזק-וואלה - עדות שגורמים משפטיים מגדירים כמכרעת. הוא אמר כי לתחושתו, הטייקון הוא זה שגרם לסיום תפקידו במשרד: "שאול היה מדי פעם זורק כאילו איזה מילה על ההשפעה שלו על רה"מ".

בעדותו בפני החוקרים תיאר ארדן את מסע הלחצים הכבד שהפעילה קבוצת בזק ובעליה – שאול אלוביץ': "בעלי הון יש להם דרכים לזכור את ההוא ולפנות למקורב שלך הזה ולמקורביו של ההוא ולנסות להשפיע על ההחלטות שלך. היו ברפורמה הזו ניסיונות כאלה, אבל אני הייתי מאוד מחויב והאמנתי ביתרונות שלה... הייתה שיטה שהוא (אלוביץ' - ג"פ) היה בוכה לכל אחד שמכיר אותי שאני לא שומע אותו ולא נותן לו את יומו ולא מקשיב לו הוא אמר לאנשים שאני מכיר: 'מה יש לו נגדי כאילו שזה משהו אישי' והייתי אומר להם תקשיבו הוא מבלבל לכם בשכל, הבכיינות אצלו זאת שיטה".

תגובת שאול אלוביץ': "קטעי עדויות שהודלפו מתוך חומר חקירה עצום, מציגים תמונה שקרית של המציאות בשימוע שנערך למר אלוביץ', הצגנו ועוד נציג, עדויות ומסמכים ששומטים את הלסת וממוטטים את הקרקע מתחת לתזת כתב החשדות. משפט השדה שנערך למר אלוביץ' על בסיס הפרסומים החלקיים והמגמתיים, צריך לזעזע כל אזרח הגון במדינת חוק".
 
תגובת רה"מ בנימין נתניהו: "פילבר עצמו הבהיר בעדותו לאחר שהפך לעד מדינה שהוא לא קיבל שום הנחייה מראש הממשלה נתניהו בנושא. גם פילבר וגם אלי קמיר העידו ביחס לתכתובת שהיא מקצועית ועוסקת בפרויקט תשתיות לאומי של סיבים אופטיים שקודם מול בזק והוט במקביל, מטעמים מקצועיים וללא קשר למיזוג בזק-יס שהושלם לפני התכתובת שהצגתם".
 
 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום