המרדף שנגמר במוות – כתב אישום הוגש נגד הנהגים: אסלאם בן אימן חטיב בן ה-19 ונער נוסף בן 17 מואשמים היום (ראשון) בהמתה בקלות דעת של של אידה קרמר ז"ל בת ה-23 מקרית ביאליק ובהפקרתה. קרמר הייתה עם שני הנאשמים ברכב ונהרגה לאחר שהם ברחו מהמשטרה ובשלב מסויים איבד בן ה-17 שנהג ללא רישון שליטה על הרכב והתהפך. בתיעוד בלעדי שהגיע לידי חדשות 12 נראת ניידת המשטרה שרודפת אחר הרכב וההתהפכות הקטלנית בצומת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום שהוגש בבית המשפט המחוזי בחיפה עולה כי הנאשם והקטין, בני הדודים, שהו בערב בו האירוע התרחש בפאב שבקרית חיים ושתו משקאות אלכוהוליים. לאחר הבילוי המנוחה יצרה קשר עם חבר משותף לה ולנאשם וביקשה שיאספו אותה מנשר.

ההרוגה בתאונה - אידה קרמר ז"ל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק, חדשות)
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק, חדשות

נסעו ללא רישיון, עקבו מימין וברחו מהשוטרים

בעקבות זאת, ביקש המקורב מחטיב שיסע ברכב ויביא את המנוחה מהמקום בו שהתה. הם אספו את אידה וחזרו לפאב בו בילו. במהלך שהייתם במקום, שתו החבורה עוד משקאות משכרים, וזמן קצר לאחר מכן ביקשה המנוחה מהנאשם שיסיע אותה לביתה.

תאונת הדרכים בה נהרגה אידה בת ה-22 (צילום: דוברות כבאות והצלה - מחוז צפון, חדשות)
צילום: דוברות כבאות והצלה - מחוז צפון, חדשות

בשלב זה חטיב והקטין נכנסו לרכב ביחד עם אידה והקטין התיישב במושב ההגה, על אף שאינו מורשה כלל לנהיגה בסוג רכב זה. בעודם נוסעים, הבחינו הנאשם והקטין בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך, הקטין נענה להוראות השוטרים ועצר את הרכב בצד הדרך, אך כעבור זמן, הנאשם והקטין החלו בנסיעה מהירה מהמקום.

ידעו שאידה נפצעה ועדיין ברחו מהזירה

בעקבות זאת התפתח מרדף משטרתי אחר רכבם של הצעירים במהלכו עקפו הנאשם והקטין, מימין, שיירה של רכבים. בפנייתם ימינה אשר מיועדת לפנייה לאלון הגליל במהירות בלתי סבירה עלו על אי תנועה בנוי, ומעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך אל תוך שדה סמוך. מותה של אידה נקבע במקום.

עורך הדין יוסף שלבי


עורכי הדין מוחמד סביחאת ואיהב זבידאת

חטיב והקטין בשלב זה של האירוע ברחו מהזירה כאשר הם יודעים כי המנוחה נפגעה. עוד עולה מכתב האישום כי מספר שעות לאחר האירוע הנאשמים התקשרו למוקד המשטרתי וטענו כי הרכב נשדד מהם באיומים.