בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט היום (ראשון) להאריך בשמונה ימים נוספים את מעצרו של כפיר עטיה, החשוד ברצח דוד אגאייב. בדיון עלה כי בידי המשטרה יש תיעוד מהזירה וממצאים פורנזיים אשר קושרים את את עטיה לאירוע. בנוסף, השופט הורה לשלוח את עטיה להסתכלות פסיכיאטרית לפני הדיון הבא בעניינו.

נציג המשטרה טען במהלך הדיון בבית המשפט כי חלה התפתחות בחקירה, שבמהלכה נאספו ראיות שונות מעדויות וממצלמות אבטחה, בנוסף לתשובות שהתקבלו ממעבדות שונות. לדבריו, הממצאים הפורנזיים שאותרו במסגרת החקירה קושרים את עטיה למעשה - בנוסף לתיעוד מן הזירה.  

קברו של דוד אגייב ז
קברו של דוד אגייב ז"ל | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בר וייכמן

מעצרו של עטיה הוארך בשמונה ימים – עד ה-1 בספטמבר, בנוסף להחלטה כי הוא יעבור הסתכלות פסיכיאטרית לצורך גיבוש חוות דעת על ידי הפסיכיאטרית המחוזית. כמו כן, השופט קבע כי לקראת הדיון הבא בעניינו הפסיכיאטרית המחוזית תעביר לבית המשפט מסמך, ובו עיקרי הממצאים בקשר לטיפול שהחשוד מקבל, במידה והוא מקבל טיפול כזה.

כפיר עטיה חשוד כי רצח את דוד אגאייב ז"ל, בפתח הבניין שבו התגורר בנתניה לפני כשבועיים. הוא חשוד בביצוע המעשה בשל סכסוך שהיה ביניהם בעבר, לאחר רקע קשר רומנטי שהיה לעטיה עם בתו.

בני משפחתו של עטיה טענו בעבר כי הם דרשו לאשפז אותו מחשש לאי שפיות – אך סורבו. לטענתם, בשבועות האחרונים לאחר שהשתחרר ממאסר ממושך, הוא היה נתון ב"מצב נפשי קשה מאוד". לדבריהם, בתקופה האחרונה הוא לא מצא את עצמו והתנהג בצורה ש"אינה מחוברת למציאות".

הם הוסיפו כי הם טענו שהוא "פצצה מתקתקת" ודרשו לאשפז אותו - גם אם הדבר ייעשה בכפייה. כמו כן לטענתם הוועדה הרפואית שדנה בעניין המליצה גם לאשפז את עטיה - אולם הפסיכיאטר המחוזי דחה את ההמלצה.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום