מייסד טלגראס עמוס דב סילבר הגיש היום (רביעי) ערר נוסף לבית המשפט נגד ההחלטה שקיבל אתמול להאריך את מעצרו בתשעה ימים נוספים. בבקשה שהוגשה על ידי פרקליטו, עו"ד אורי קורב, הסביר כי הסגרתו של סילבר נעשתה כדי להעמידו לדין ולא לצורך חקירה, וטען כי המעצר הממושך נועד לשבור את רוחו ואת שתיקתו.

הבקשה שהוגשה נפתחת בנימוק שלפיו מטרת ההסגרה הייתה העמדתו של סילבר לדין. בנושא זה הדגיש הפרקליט כי הפרשה מתנהלת מזה כשנה וחצי, והוגשו כתבי אישום נגד מעורבים אחרים בפרשה. 

נימוק נוסף שהוצג בפני בית המשפט הוא שסילבר החליט לממש את זכות השתיקה שלו, שהיא "זכות בסיסית, מהותית וקדושה במשטר דמוקרטי ליבראלי המוגדרת אף כזכות יסוד". לפי הבקשה, סילבר הודיע לחוקרים ולבית המשפט כי לא ישתף פעולה עם החקירה ולכן עיקר מטרתם כעת היא לפגוע בהחלטתו, ולשבור את רוחו.

עמוס סילבר בדיון בבית המשפט, היום
עמוס דב סילבר בדיון על הארכת מעצרו

לסיום כתב הפרקליט: "בית המשפט מתבקש להורות למשטרה לעשות את מה שלטובתו ביקשה את בקשת ההסגרה - להגיש כתב אישום או לשחרר את העורר לאלתר מהמעצר".

אתמול האריך בית המשפט את מעצרו של סילבר בתשעה ימים נוספים, וזאת בניגוד לבקשת המשטרה שדרשה להאריך אותו ב-15 ימים. השופטת נימקה: "סבורה שטרם בשלה העת ויש להשלים חלק ניכר מפעולות החקירה שמופיעות בדוח הסודי". 

בתום הדיון התעוררה מהומה בעקבות החלטת השופטת. המפגינים החלו לצעוק: "איך אתם יכולים לישון בלילה? תתביישו לכם הבנאדם הזה הציל לילדים שלנו את החיים, אתם רוצחים". אחד התומכים הצביע על נציג המשטרה במשפט ואמר לו: "אתה רצחת ילדה".

לאחר החלטת השופטת, פרקליטו של סילבר אמר: "היינו עדים היום למחזות קשים בעיני ולטעמי מיותרים. הליך החקירה פוגע בזכויות סילבר שמבקש לשמור על זכות השתיקה כדי לשטוח את גרסתו בפני בית המשפט. העליון קובע בשורה ארוכה של פסקי דין כי אסור להשתמש במעצר כדי לשבור את רוחו של אדם. אמרנו את זה ובית המשפט האריך מעצרו ב-9 ימים חרף חמישה עשר יום שביקשה המשטרה ואנו נשקול את צעדנו".