המשטרה ממשיכה לחקור במרץ את החשד להתעללות בצעיר בעל המוגבלויות במהלךך עבודתו ב"שופרסל". לאחר שהיום (רביעי) נעצר חשוד רביעי בפרשה, אימו של הצעיר הגיעה לריאיון ב"שש עם" וסיפרה על התחושות הקשות ועל הפגיעה הקשה בבנה.

"אנחנו יודעים מאז שכולם יודעים, הוא לא סיפר לפני כן", הסבירה אימו של הצעיר שעל פי החשד עבר התעללות במקום עבודתו. "חלק מהבעיה שלו היא שהוא לא מזדהה עם רגשות, הוא לא מבין בדיחות ולא מבין רמזים".

האם המשיכה ושחזרה את מהלך האירועים עד שגילו על המתרחש: "לפני חודש שמענו בפעם הראשונה שמישהו מציק לו, הוא אמר שהערבים שעובדים איתו במחסן מציקים לו. ביום חמישי כששמענו וראינו את זה בפעם הראשונה, בעלי בכה ואני היייתי בהלם. לא יכולנו לחזור לעצמנו ולא הבנו מה קורה פה".

"השקענו בו כל כך הרבה ורצינו שיהיה עד כמה שאפשר כאחד האדם", הוסיפה האם בכאב. "הוא גר לבד ביחידת דיור והלך לעבודה ברצון. גידלנו אותו כשהוא יודע מי הוא ומבין את המצב שלו. אחרי יומיים של טראומה הוא חזר לעבודה. אמרתי לו שהוא לא עשה כלום, שהוא קורבן ואין לו במה להתבייש. אנחנו בנינו אותו שיהיה לו אמון בציבור, וכאן זה קורה במקום עבודה שזה כמו בבית".

לבסוף ביקשה האם לשלוח מסר לחברה הישראלית: "אני חושבת שמכל זה הציבור חייב ללמוד שיש בינינו הרבה אנשים עם מוגבלויות ויש לכבד אותם. יש להם רגשות והמצב שלהם הוא לא מחלה מדבקת. גם כשאנחנו עושים קניות בסופר יש לפתוח עיניים ולחשוב, אולי יש איזו שהיא התעללות מסתתרת בפינה".

המשטרה עצרה חשוד רביעי בפרשה

הבוקר הודיעה המשטרה שעצרה חשוד ממזרח ירושלים, רביעי במספר בסך הכול עד כה, בחשד למעורבות בפרשה הקשה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של החשוד הרביעי ביום אחד. פרקליטו של החשוד, עו"ד עאטף פרחאת, טען כי "מדובר בעובד שעובד במשך תקופה ארוכה בסופר ומעולם לא היו כלפיו תלונות".

אמש פורסמו במהדורה המרכזית שני סרטונים חדשים שבהם נראה הצעיר קשור בניילון נצמד בזמן שעובדים בסניף סוטרים לו ושואלים אותו שאלות בוטות. נציג המשטרה עומד על כך שלא מדובר במקרה פרטני - אלא בהתעללות שנמשכה במשך כמה חודשים, ולדבריו יש סרטונים נוספים. חוץ ממנהל המחסן היהודי שנעצר, מתברר שגם בעלי תפקידים נוספים בסניף נחקרו באזהרה בחשד שידעו ולא עשו דבר כדי להפסיק את ההתעללות המחפירה הזאת.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הצעיר שבו התעללו מסר בתגובה למעצר החשוד הרביעי כי "השאלה שצריך לשאול היא מה היה קורה אם היה מדובר חס ושלום הפוך, שמתעללים באיזשהו מוגבל ערבי? הרי כל מדינת ישראל היה נסערת, בית משפט היה חושב לשחרר. יש כאן אירוע חמור על רקע לאומני, אני בנושא הזה גם לא עושה הנחות למנהלים של שופרסל, למי שאחראי, למי ששתק וידע על כל הסיפור הזה. אנחנו דורשים למצות את הדין, לא יכול להיות שבית המשפט ייתן יום-יומיים מעצר, מה זה? אירוע של הפגנה? יש כאן אירוע חמור ביותר של התעללות אנחנו דורשים למצות את הדין".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום