רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, יגאל עמיר, חידש את שביתת הרעב עליה הכריז כבר בשבוע שעבר ולאחר מכן חזר בו מהחלטתו. עמיר מחזיר את הארוחות שהוא מקבל בבית סוהר רימונים שבו הוא מוחזק מאז יום שישי האחרון, ובעקבות כך היום (ראשון) הוא נשפט על ידי מפקד הכלא ונשלח ל-7 ימים בבידוד. טרם העברתו לבידוד, הותר לו לבצע שיחת טלפון לעורכת דינו.

ביום רביעי האחרון, פרסמה רעייתו של עמיר לריסה  טרימבובלר כי בעלה פתח בשביתת רעב בעקבות שיחת טלפון שניהל עם הצל. לטענתה, עמיר מוחה גם על החזקתו בבידוד בכלא בשבע השנים האחרונות.

"בעלי יגאל פתח בשביתת רעב במחאה נגד שלילת טלפונים למשך חודשיים שהוטלה עליו כעונש בגלל השיחה עם הצל, וגם נגד החזקתו בהפרדה במשך שנים בלי אישור של בית משפט. הפיצו את זה בבקשה!!!", כתבה טרימבובלר בעמוד הפייסבוק שלה.

כמה שעות לאחר פרסום הפוסט, הודיע עמיר למפקד כלא רימונים כי הוא חוזר בו מהחלטתו לשבות רעב, ואף אכל ארוחת צהריים.

בשבוע שעבר פורסמה ב"הצינור" הקלטת שיחה של יואס אליאסי ("הצל") עם עמיר מבין כותלי הכלא, ובה עמיר נשמע בוחן האם הצל יהיה מוכן להיות חלק מהקמפיין לקציבת עונשו של הרוצח. הצל הגיב מיד בשלילה ועמיר מיהר לנתק את השיחה.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אלפנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום