הממונה על ההסברה בחיזבאללה, מוחמד עפיף, אמר היום (ראשון) לסוכנות הידיעות הלבנונית כי אחד המל"טים שהופלו אמש בשמי לבנון היה ממולכד. עוד סיפר כי הפיצוץ גרמה לנזקים כבדים במבנה שבו נמצא המרכז התקשורתי של הארגון, בפרבר הדרומי של ביירות.

לדברי עפיף, ארגונו לא הפיל אף אחד מהמל"טים. יחד עם זאת הודיע ראש מערך ההסברה כי הערב צפוי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה להגיב בחריפות לאירועים בנאום שיישא.

אמש הודיע ארגון חיזבאללה כי שני מל"טים ישראליים נפלו בדרום ביירות שבלבנון. בכיר בארגון סיפר כי מל"ט אחד התרסק בדרום ביירות ומל"ט נוסף התפוצץ באוויר וגרם לנזק בשכונה בדאחייה שבפרברי הבירה. 

אזור התרסקות המל"ט הישראלי בביירות (צילום: Sakchai Lalit | AP)
אזור התרסקות המל"ט בביירות | צילום: Sakchai Lalit | AP

תושבים באזור דיווחו על רעשי פיצוץ חזקים שזעזעו את האזור בסמוך לבסיס חיזבאללה, ומסרו כי שרפה פרצה במקום. עוד סיפרו התושבים כי שמעו מטוס רגע לפני הפיצוץ, שהתרחש בסמוך למשרד תקשורת של הארגון. עיתונאים שהיו במקום לא הורשו לתעד את המתרחש, ואנשי חיזבאללה סגרו את האזור.

הנזק בלבנון מהפלת הרחפן במרכז התקשורת
נזק במרכז התקשורת של חיזבאללה

כמה שעות לפני האירוע בביירות הודיע דובר צה"ל כי חיל האוויר תקף כוח אירני ומיליציות שיעיות בסוריה, דרום מזרחית לבירה דמשק. הכוחות תקפו מספר יעדי טרור וסיכלו פיגוע שבמסגרתו תוכנן לשגר מספר רחפנים חמושים נגד מטרות ישראליות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתקיפה וכתב: "לאירן אין חסינות בשום מקום. כוחותינו פועלים בכל גזרה נגד התוקפנות האירנית".