האב והילדות עדיין במצב קשה, הוארך מעצר הנהג שדרס את המשפחה: בית משפט השלום באשקלון האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של שי טסמה, בן 21 מקריית גת, החשוד שנהג תחת השפעת אלכוהול ודרס אתמול את ארבעת בני משפחת יאלמורק כשחצו את הכביש במעבר חצייה. טסמה אמר בדיון שהוא מתנצל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל בני המשפחה שנפגעו בתאונה עדיין מאושפזים בבבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשמצבם של האב ושל שתי הילדות מוסיף להיות קשה והם מורדמים ומונשמים. האם, גביאו יאלמורק, נפצעה בינוני.

החשוד סירב לבדיקה וטען : לא הייתי שתוי

עו"ד חיים אברג'יל, שמייצג את טסמה, סיפר בשיחה עם החדשות Online מה אמר החשוד לאחר התאונה. "הוא אמר לי: 'הייתי בדרך הביתה, הגעתי לכיכר מלכי ישראל והאוטו החליק עלה על אי תנועה ופגע במשפחה, כנראה מכתם שמן או שהכביש היה רטוב'".

הארכת מעצר לשי טסמה החשוד בדריסה בקריית גת (צילום: החדשות )
שי טסמה, החשוד בדריסת המשפחה | צילום: החדשות

עו"ד אברג'יל הוסיף: "הוא לא היה שתוי. גם בבקשה להארכת מעצרו לא אומרים שהייתה בדיקה, הוא סירב לבדיקה וביקש להתייעץ עם עו"ד. הייתה הערכה לא מבוססת. הוא טוען שגם לא היה לפני כן במסיבה. הוא מאוד מצטער על מה שקרה הוא סיפר לי שלא ישן אתמול כל הלילה מאחל ומתפלל לשלום הפצועים ושיחזרו לחיים נורמליים".

הפרקליט הוסיף כי לטסמה אין עבר פלילי: "בגיל 21 יצא משירות לפני שלושה שבועות. הוא חונך במשפחה נורמלית ונמצא בסערת רגשות. גם השופט קבע שהעבר שלו בעבירות תנועה מינורי". 

"מצאתי את הבת שלי בתוך גלגל"

אמש שחזרה אם המשפחה בשיחה עם החדשות 12 את רגעי האימה: "כמעט סיימנו לעבור את מעבר החציה ופתאום הוא נכנס בנו – מצאתי את הבת שלי בתוך הגלגל... התחלנו לחצות את מעבר החציה ורגע לפני שסיימנו אני לא יודעת מה קרה אבל פתאום כולנו נפלנו. מצאתי את הבת שלי בתוך גלגל ונישקתי אותה - היה לי קשה".

עו"ד חיים אברג'יל המייצג את הנהג החשוד מקריית גת
עו"ד חיים אברג'יל המייצג את הנהג החשוד מקריית גת

מחקירה ראשונית של התאונה עלה כי הצעיר שנהג ברכב פרטי סטה ממסלולו, עלה על המדרכה ואז פגע בהולכי הרגל שהתכוונו לחצות את הכביש. הצעיר, תושב העיר, נעצר על ידי השוטרים בשל חשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. בנוסף קיים החשד כי יחד עם הצעיר הייתה ברכב גם צעירה נוספת – שנמלטה.

חובש רפואת חירום אמיר פרץ שהגיע למקום סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד, 4 הולכי רגל נפגעו מהרכב. גבר כבן 30 וילדה כבת 5 שכבו על אי התנועה כשהם מחוסרי הכרה וסובלים מפגיעות רב מערכתיות קשות מאוד, בסמוך לחלקו הקדמי של הרכב שכבה ילדה כבת 5 שסבלה מחבלה קשה בבטנה ואישה כבת 30 התהלכה במקום התאונה כשהיא סובלת מחבלות בגפיים התחתונות".