התיק נגד חברו בן ה-17 של ארי נשר ז"ל שנחשד לאחר התאונה הקטלנית בתל אביב בגרימת מוות ברשלנות ייסגר - כך הודיעה היום (שלישי) פרקליטות מחוז תל אביב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ההחלטה התקבלה לאחר שקילת מכלול רחב של היבטים ושיקולים הנוגעים לאירוע, חלקם קשורים ליכולת להוכיח את יסודות העבירה וחלקם שיקולים הנוגעים לגילו ונסיבותיו האישיות של הקטין וחוות דעת שירות המבחן שניתנה בעניינו", נמסר מהפרקליטות.

בינואר השנה הוחלט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד הנער שהרכיב את ארי נשר על אופניו בזמן שנפגעו מרכבו של הכדורגלן יצחק אספה שגם נמלט מהזירה. החלטה בעניינו של הנער התקבלה מאחר שהוא גם הרכיב את נשר וגם רכב ללא קסדה על האופניים.

ארי נשר
ארי נשר ז"ל | צילום: צילום מסך , אינסטגרם

עוד באותו לילה שיחזר הנער את התאונה לבוחני התנועה: "אני וארי יצאנו בערב מהבית. נסענו על אופניים חשמליים. אני חושב שאני רכבתי בחזרה. מישהו אמר לי שדרס אותי רכב ולא זוכר מה קרה, לא יודע. אם אזכר אצור איתכם קשר".

גם למחרת נפגשו החוקרים עם הנער, וגם בפעם הזאת הוא מסר עדות פתוחה שבמסגרתה לא נחשב כחשוד בחקירה. הנער סיפר שוב שהוא זה שרכב על האופניים החשמליים והרכיב את ארי. "בשעה 03:00 לקחתי את האופניים החשמליים של חברה שלי ויצאנו מאצלה, אני נהגתי על האופניים. ארי ישב על האופניים לפניי כשהרגליים שלו לצד שמאל", אמר בעדותו. בהמשך החקירה, חזר הנער ואמר כי הוא אינו זוכר דבר מרגע התאונה או הדקות לפניה. לדבריו, הוא זוכר רק כאשר התעורר בבית החולים.

אז, בהתייעצות עם הפרקליטות, זומן הנער לחקירה באזהרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. החוק אוסר להרכיב נוסע על אופניים חשמליים ומחייב חבישת קסדה לנערים מתחת לגיל 18. לכן, הנער הפך לחשוד במעורבות במותו של נשר.

יצחק אספה בדיון בביהמ
יצחק אספה, הנהג הפוגע | צילום: חדשות
_OBJ

בתחילת החודש הורשע אספה בהפקרה של ארי נשר ובשיבוש חקירה. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורנפינקל זיכה אותו מהאישומים של נהיגה בשכרות ובמהירות מופרזת מחמת הספק וגזר דינו יתקבל בתחילת 2020.

השופט גורפינקל פירט שורת עדויות של עדי תביעה שהבחינו בפגיעה החזקה בנשר ובחברו שהיו נסגר התיק בעניינו, וכאלה שהבחינו בנזק שנגרם לרכב. "לא אוכל לקבל את טענת הנאשם כאילו חשב שנגרם לו פנצ'ר ולא חש שום פגיעה. הפגיעה גרמה לרעש חזק ובלתי שגרתי שהסב את תשומת לבם של נהגים בנתיב הנגדי. לא ייתכן שלא שמע את הרעש שנגרם מרכבו בהמשך הנסיעה. טענתו כי חשב שנגרם תקר בצמיג לא יכולה להתקבל. אני דוחה את עדותו של הנאשם שלא הבחין בתאונה כעדות בלתי מהימנה שלא מתיישבת עם העובדות והמציאות".

הנהג הפוגע: "אמשיך לכאוב אותו בכל יום במהלך חיי"

בכתב האישום שהוגש נגד אספה צוין שהקטין שרכב על האופניים החשמליים ונפצע הרכיב את ארי נשר וסטה במהלך נסיעתו. כשרכבו של אספה התקרב למרחק של 15 מטרים מאחורי האופניים, סטו הרוכבים על האופניים החשמליים שמאלה - מה שגרם לרכבו של אספה להתנגש בהם בעוצמה. כתוצאה מהתאונה, הועף נשר למרחק של כ-23 מטרים ממקום התאונה. מותו נקבע מאוחר יותר בבית החולים.

יצחק אספה מסר לאחר הכרעת הדין: "זהו בוקר קשה שמסכם שנה קשה מאד עבורי, אך קושי זה הוא כאין וכאפס לעומת הקושי של משפחת נשר, שאיבדה את היקר לה מכל, ארי נשר ז"ל. אני משתתף בצערם העמוק וכואב את כאבם ואמשיך לכאוב אותו בכל יום במהלך חיי".