המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי התגבשה תשתית ראייתית כנגד יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עורך הדין אפי נוה וכנגד השופטת אתי כרייף לעבירות מתחום טוהר המידות. לפי החשד, נוה פעל והפעיל אחרים במסגרת תפקידו ומעמדו בעניינה של כרייף, על מנת לקדם את מועמדותה לשיפוט - מהלך שצלח בסופו של יום עם מינויה. על פי המשטרה, כרייף חשודה גם בביצוע עבירות שעניינן שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה - זאת מאחר שלכאורה מחקה תכנים מהטלפון שלה בעקבות פתיחת החקירה.

לטענת המשטרה, עו"ד נוה פעל במסגרת מעמדו כיו"ר הלשכה, במסגרות ובהזדמנויות שונות ובצמתי החלטה קריטיים, בעניינה של המועמדת לשיפוט כתוארה אז, עו"ד אסתר כרייף – וכל זאת במקביל למערכת יחסים שניהל עמה. 

חשודה במתן שוחד מיני. השופטת כרייף
עו"ד אסתר כרייף | צילום: חדשות

כמו כן, במשטרה הוסיפו כי קיימת תשתית ראייתית לכך שנוה פעל לקידום עורכת דין ומתמחה העובדות במגזר הפרטי ששמותיהן לא הותרו לפרסום. התלונה של נוה למשטרה בעניין השגת הממצאים מהטלפון שלו תוך פגיעה בפרטיות נחקרה גם היא, והמשטרה ציינה כי תעביר את מסקנותיה לפרקליטות.

 עו"ד עדי כרמלי, פרקליטה של אותה עורכת הדין ששמה לא הותר לפרסום, מסר בתגובה: "אני שמח על הודעת המשטרה המלמדת כי לא נמצאה תשתית ראייתית כלפי מרשתי לבביצוע חלילה של עבירה כלשהי, כפי שסברנו לאורך כל הדרך. אנו מצפים אפוא, להודעת הפרקליטות על סגירת התיק התיק בעניינה, על מנת שתוכל לחזור לחייה , טרם נקלעה לפרשה לא לה".

החקירה נוהלה לכל אורכה בפיקוחם של פרקליט המדינה, ראש אגף החקירות והמודיעין וראש להב 433 ובליווי פרקליטות מחוז מרכז. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז מרכז לעיון והחלטה.

עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, המייצג את השופטת מסר בתגובה: "השופטת מכחישה באופן מוחלט ביצוע עבירות כלשהן, והיא סמוכה ובטוחה כי הגורמים האמונים על קבלת ההחלטה בתיק ימצאו כי לא דבק רבב בהתנהגותה".

מפרקליטיו של עו"ד נוה, עורכי הדיו בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, נמסר: "הודעת המשטרה היא תחנת ביניים בחקירה שתחילתה בחטא. הטענה המרכזית בתחילת ההליך - שבה נאחזה המשטרה כדי להצדיק את העבירות החמורות שמכוחן הגיעו החומרים לידה - הייתה, כזכור, לשוחד. טענה זו התפוגגה וירדה מסדר היום. נותרנו עם הודעה עמומה מטעם המשטרה, אף ביחס לכתבת גלי צה"ל והעבירות הפליליות שביצעה, שהן העבירות שהיו אמורות להיות במוקד חקירתה של המשטרה".

עוד נמסר: "בחינה מושכלת, שמן הסתם תיערך על ידי הפרקליטות, תלמד שאין יסוד גם לחשדות המועטים והכלליים שנותרו. מצער שגורמי החקירה לא גילו יושרה מספקת כבר בשלב זה לסיים באופן מוחלט את החקירה, על אף הנטייה האנושית לנסות להצדיק בדיעבד החלטות קלוקלות".

 ברהנו טגניה השתתף בהכנת הידיעה.