חטפו ועינו אדם בגלל חוב של אלפי שקלים: המשטרה חשפה פרשת חטיפה והתעללות קשה בתושב השפלה, שהוכה והוחזק כפות במקלט עם בקבוק מים קטן וללא מזון במשך ארבעה ימים. שני תושבי רחובות נעצרו בחשד לתקיפתו של האיש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שני העצורים הם מהנוק טגניה, בן 24 החשוד שעמד מאחורי החטיפה, ואביב עלמה, בן 19 החשוד בתקיפת הקורבן. בסוף השבוע הובאו החשודים להארכת מעצר נוספת, במהלכה הוגשה בעניינם הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים.

המבנה הנטוש בו עינו אדם בגלל חוב
המבנה הנטוש בו עינו אדם בגלל חוב | צילום: דוברות המשטרה

מעצרם הגיע בסיומה של חקירה סמויה שהחלה במשטרה בעקבות מידע שהתקבל בחודש שעבר, שלפיו בחודש יוני האחרון הותקף הקורבן באופן קשה מספר פעמים - בשל חוב של 3,000 שקל. החקירה העלתה כי לאחר כל תקיפה, שבמהלכה הוכה החשוד נמרצות, הוא ננטש על ידי התוקפים לבדו בערים שונות באזור השפלה. באחד ממקרי התקיפה, לפני כחצי שנה, נזקק הקורבן לטיפול רפואי בבית חולים לאחר שנחבל בראשו.

ביוני האחרון, כששהה הקורבן בראשון לציון, עצר לידו רכב שממנו יצא החשוד מהנוק טגניה ואדם נוסף, הכניסו אותו בכוח אל הרכב שבו היו חשודים נוספים, והוא הוסע לבית הקולנוע הישן בקריית משה ברחובות.

במבנה הנטוש היו חשודים נוספים, כעשרה במספר, שהכו אותו בברזלים ואף הפשילו את מכנסיו. לאחר התקיפה הקשה הוסע הקורבן למקלט סמוך, הוכנס על ידי טגניה ואדם נוסף דרך החלון, שם נכבל בידיו באזיקון וברגליו בחבל. טגניה והאדם הנוסף השאירו לקורבן בקבוק מים קטן ללא מזון כלל, וכך הוא הוחזק, על פי החשד, במשך ארבעה ימים.

הקורבן שוחרר על ידי טגניה לצורך הבאת כסף ושב לביתו. בחקירה עלה כי טגניה גייס דרך מכריו ומשפחתו את סכום הכסף, כאשר לאחר בירור שנערך עלה כי סכום החוב תפח ל-15,000 אלף שקל.

בסוף החודש שעבר, הגיעו טגניה ואדם נוסף לבית העסק של מכרי הקורבן ואספו משם מעטפה ובה כספי החוב.