שני חשודים תושבי מזרח ירושלים יואשמו במהלך היום (שני) בביצוע עבירות מין בקטינה בשנת 2015. המקרה מלפני 4 שנים פוענח כעת בזכות ראיות חדשות שהצטברו נגד אחד החשודים, במסגרת חקירה שמתנהלת נגדו במקרה נוסף של אונס שהתרחש לפני כחודשיים בירושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה החלה לחקור את האירוע בעקבות תלונה שהגישה הקטינה שהותקפה, בהיותה בת 15 בלבד. לדבריה, שני החשודים פגשו אותה באזור גן העצמאות בירושלים, הובילו אותה לאתר בנייה בקרבת מקום - ושם ביצעו בה את זממם. זהותם של החשודים, בשנות ה-30 וה-50 לחייהם, התגלתה לפני כשבועיים.

חשוד בעבירות מין בקטינה 2015 (צילום: דוברות המשטרה)
אחד החשודים בביצוע עבירות המין בקטינה | צילום: דוברות המשטרה
במקביל, במהלך חודש יוני נפתחה חקירה בעקבות מקרה אונס של תיירת שאירע בגן העצמאות בירושלים. אחד מהחשודים בביצוע עבירות המין בקטינה בשנת 2015, הינו חשוד גם במקרה האחרון, וככל הנראה ביצע את המעשה יחד עם גבר נוסף.

בתחילת הדרך בתיק משנת 2015 לא הייתה התאמה בין הממצאים הפורנזיים והנתונים שהיו קיימים באותה שעה במאגר המשטרתי. אך לפני כשבועיים הדנ"א של החשוד בשנות ה-30 לחייו, הוכנס למאגר המשטרתי ונמצא תואם.

ראייה זו קושרת אותו לא רק לזירה שבה האירוע התרחש, אלא גם לעבירות המין עצמן בבת ה-15. בנוסף לכך, הממצאים הפורנזיים קושרים אותו גם למקרה אונס התיירת באותו אזור לפני כחודשיים. זאת יחד עם חשוד נוסף במעשה שטרם אותר.