דרמה לילית התרחשה השבוע בין ראשון לשני שבסופה נהרגה סבריה אבו סייף, בת ה-69. אבו סייף, ועוד שני קרובי משפחה, ביניהם אישה בת 45 ובן 11, הובהלו לבית החולים וולפסון עם פציעות ירי. נכדה של אבו סייף נעצר בחשד לשיבוש החקירה – אך מבדיקת חדשות 12 עולה כי המשטרה טרם עצרה חשוד בירי.

בחצות יום ראשון התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על קולות ירי ברחוב המחרוזת ביפו. מהזירה פונו מספר פצועים בדרגות פציעה שונות, ביניהם סבריה אבו סייף, שמותה נקבע בבית החולים. נכדה של סייף החשוד זומן תחילה לתחנת המשטרה כעד ובמהלך עדותו הוחלט לחקור אותו באזהרה - ואז הוא נעצר.

"נעצר כי לא מוכן להגיד מי ירה"

"ממתי עוצרים קורבן לעבירת ירי בגלל שהוא לא מוכן לומר מי ירה עליו?", תהה עורך הדין שאדי כבהא, המייצג את הנכד שנעצר בחשד לתקיפה ושיבוש הליכי חקירה. "זה זילות במונח של כבוד האדם. במקום שהוא יתאבל על סבתו שנרצחה בדם קר, הוא מוצא את עצמו בבית המשפט מובא להארכת מעצר אזוק".

 

עוד טען עורך הדין במהלך הארכת המעצר כי לקוחו "בן ערובה והוא עצור על מנת שהמשטרה תאתר מישהו שהם חושדים שהוא מעורב ברצח". לדבריו, הנכד מוחזק במעצר רק על מנת שיפליל את החשוד המרכזי – היורה שאינו נלכד.

בית המשפט: העצור אינו החשוד המרכזי

בהחלטת בית משפט השלום בתל אביב, אמרה השופטת אורלי מור-אל כי נכדה של אבו סייף "חשוד בתקיפה הגורמת חבלה של ממש לאדם אחר; וכמו כן בשיבוש הליכי חקירה בכך שהעלים ראיות מזירת אירוע ירי שבוצע לעבר ביתו". היא ציינה כי הוא אינו חשוד בביצוע הירי וכי אדם אחר שטרם נעצר הוא החשוד.

בתום הדיון בית המשפט האריך אתמול את מעצרו של תושב יפו ביומיים- וחשוד בירי עדיין לא נמצא.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום