לאחר שנעצרו אתמול (שלישי) שני חשודים במעורבות בפרשת אונס הילדה בת ה-7, עורך דינה של המשפחה, יהודה פריד, הגיב הבוקר לחדשות 12 Online ואמר "אני לא מעוניין לדבר עם המשטרה, רוצה שתעשה את העבודה. הילדה מרטיבה בלילות, לא קיבלה טיפול מהרווחה זמן רב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ביחס להתפתחות בפרשה מאתמול, אמר פריד: "באופן עקרוני לא מעוניין לדבר עם המשטרה. רוצה לתת למשטרה לעשות את העבודה שלה ולא להתערב. לקראת ביטול כתב אישום נגד קטוסה, העברנו ראיות, אבל במשטרה אמרו שזה לא חיזק את התיק. אני לא מאמין לזה. לא יכול להיות שתוך שעתיים יש ממצאים מהמעבדות. מאז לא עידכנו וגם לא החזירו את החפצים שהעברנו".

במשטרה מעריכים כי בשבועות הקרובים יהיו עוד מספר מעצרים כמו שהיו אתמול. בנוסף, המשטרה לא הסירה לגמרי את החשד מקטוסה עצמו.

עו
עורכי הדין יהודה פריד ועו״ד טל גבאי | צילום: ללא, חדשות

"המצב של הילדה מאוד טראומתי", סיפר עו"ד פריד. "מצב של אדם שלא מקבל טיפול, יש לזה תוצאות. הרווחה אמרו שטיפול בילדה יזהם את החקירה ולכן לא יטפלו בה, אלא רק בעזרת ונטילציה, טיפול הרגעה בלי להתמקד בטראומה. איבדנו אמון במטפלת ופנינו למטפלת אחרת. היא התייעצה עם הרווחה ואחרי כמה ימים חזרה אלינו ואמרה "אני לא יכולה לטפל בכם". בסוף מצאנו, רק לפני שבוע, מישהו שיטפל, אבל לשם כך צריך לנסוע פעמיים בשבוע שעתיים מחוץ לעיר עם הילדה".

"המטפלות נתנו כל מיני תירוצים. אחת אומרת זה סיפור תקשורתי מדי, השניה אומרת שהיא כבר כמה שנים לא עוסקת בזה, השלישית אומרת שהיא צריכה אישור מהרווחה וחוזרת ואומרת שהיא מעדיפה שלא".

"לפני שבוע מצאנו סוף סוף באופן עצמאי מטפלת", הסביר פריד. "מישהי מעיר אחרת ממקום אחר שכנראה לא מעודכנת ואני מקווה גם שלא תעודכן בסיפור. מקווה שהילדה המסכנה הזאת סוף סוף תקבל טיפול. אני איבדתי את האמון ברווחה. אתה הולך לרווחה ולמחרת כל העיר מדברת על זה. אין לנו אמון במי שאומר "אני לא רוצה לזהם חקירה". אנחנו רוצים מטפל שכל האינטרס שלו לטפל בילדה ולא משהו אחר".

"מצב הילדה רע מאוד", סיכם. "היא לא רוצה ללכת לקייטנות, מרטיבה בלילות. איך יהיה שיפור במצב אם אין טיפול? בטראומה לא הכל צף באותו רגע, זה קורה לאט לאט".

בשירות הפסיכולוגי החינוכי בעיריית היישוב בו מתגוררת הילדה הכחישו כי מנעו ממנה טיפול. בהתייחסות לשאלה האם אכן נמנע טיפול מהילדה מסיבות של זיהום החקירה וההד התקשורתי השיב גורם באגף הרווחה בעירייה: "זה ממש לא מה שאני שמעתי. אני לא יכול להכנס לפרטים אבל זה ממש לא מה ששמעתי. שמעתי שעוזרים לה. מה שבטוח הוא שהשאלה האם היא מטופלת או לא, לא קשורה בכך שהרווחה לא רוצה לעזור". כשנשאל על זיהום החקירה אמר כי "יש חשש כזה" והסביר: "בדרך כלל לפני דיווח ראשוני, לפני חקירת נוער אתה לא מטפל, אלא רק תומך במשפחה. אבל אחרי חקירת ילדים יש אפשרות לטפל בטראומה עצמה, וודאי".

מחמוד קטוסה עם שחרורו מהמעצר
קטוסה. "מאז שבוטל כתב האישום המשטרה לא יצרה איתו קשר" | צילום: החדשות

אתמול נעצרו שני פלסטינים בחשד למעורבות בפרשת אונס הילדה בת ה-7 מאזור בנימין. מדובר במעצר הראשון מאז שחרורו של מחמוד קטוסה, שכתב האישום נגדו בגין אונס הילדה בוטל לאחר שלא נמצאו די ראיות שקשרו אותו לביצוע המעשה. בשיחה עם חדשות 12 Online הגיב קטוסה לראשונה למעצר שני הפלסטינים ואמר: "הם עבדו באותה חברה שאני עבדתי בה, אני מכיר אותם בשמות. כל מה שאני רוצה שיגיעו לאמת, אני בן אדם חף מפשע".

שני החשודים שנעצרו מתגוררים בכפר סמוך ליישוב בבנימין שבו מתגוררת הילדה. הם עוכבו בחשד למעורבות כלשהי בפרשה, אבל ברור כבר עכשיו שאף אחד מהם לא פגע בילדה או קשור לחשד לאונס שלה. הם נחקרים כעת בחשד למעורבות אבל ייתכן שבתום חקירתם ישוחררו.

גורם המעורה בפרטים מספר כי השניים נעצרו בעקבות גרסה שמסרו הורי הילדה שלשום. גורם אחר מוסיף כי בחודש האחרון צוות החקירה המיוחד המשיך לפעול וכי המשפחה שיתפה פעולה עם החוקרים באופן שהביא למסירת עדויות חדשות בתיק.

עו"ד נאשף דרויש המייצג את מחמוד קטוסה הגיב למעצר: "שמעתי על זה מהתקשורת. התקשרתי מיד למחמוד לוודא שהוא לא בין העצורים. הוא ישן והערתי אותו. הוא לא שמע על זה ולא יודע מי הם. מאז שבוטל כתב האישום הוא לא נחקר שוב ולא יצרו איתו קשר מהמשטרה".