באסל עאסי, שהיה חבר בארגון פשע, הפך לסוכן משטרתי ולימים גם לעד מדינה, נמצא אמש (שישי) ירוי בתוך רכב בכפר ברא. עאסי בן ה-40 חזר לאחרונה אחרי שנים שחי במסתור במדינה זרה. אחרי ששב לישראל התגורר בסביבת קלקיליה עד שחוסל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר בשעה 20:43 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על פצוע מירי שהובא סמוך לכניסה לכפר ברא. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים מאיר, שם נקבע מותו. צו איסור פרסום הוטל על הפרשה.

באסל עאסי, עד המדינה שנורה למוות בכפר ברא
באסל עאסי, עד המדינה שנורה למוות בכפר ברא

עד לשנת 2005 שימש באסל כ"חייל" בארגון פשע. במארס 2005 נעצר לאחר שהיה מעורב בפרשת סחיטה. לאחר מכן פנה מיוזמתו לקצין המודיעין בבית המעצר והציע לחתום על הסכם עד מדינה, תמורתו הובטחו לו 150,000 ש"ח וסגירת תיקים שהיו פתוחים נגדו.

בתמורה באסל התחייב לפעול כסוכן, ובהמשך כעד מדינה. בית המשפט אמר אז כי לזהות מניע בודד שעמד מאחורי החלטתו לשמש כעד מדינה, אך הקש האחרון ששבר את גבו שלהיה הפקרתו על ידי "האדונים" שאותם שירת כעשור. הוא סיפר על אירועים רבים שלא היה לנו עליהם קצה חוט לגביהם. לפי בית המשפט כמעט לא היו סתירות באירועים עליהם הוא סיפר. 

זירת האירוע בברא
צילום: Christine and Steve Tan, ללא

בעקבות עדות מפורטת שנתן, הוגשו כתבי אישום חמורים נגד 16 נאשמים מארגון פשע. לפי האישומים, אותם 16 אנשים הטילו את חיתתם על עבריינים אחרים, מהמרים, קבלנים ואנשי עסקים מאזור המרכז, שנזקקו כולם להלוואות מהשוק האפור. עדותו של עאסי אפשרה הצצה על התנהלותו הפנימית של אותו ארגון פשיעה.

בשנת 2011 קרוב משפחה של באסל יצר קשר עם עורך דינו של אחד המורשעים כנגדם העיד וביקש "לנקות את מצפנו". הוא העביר לעורך הדין דיסק שבו היו קטעי וידאו אותם הקליט באסל ממקום המסתור שלו, בהם נראה מדבר למצלמה ומתאר עסקאות סמים שעשה לכאורה בהנחיית המשטרה, כדי לבחון את התאמתו להיות עד מדינה.

זירת האירוע בברא
צילום: Christine and Steve Tan, ללא

באסל סיפר על מצלמת וידאו שהוצבה בביתו לצורך האזנת סתר, והוסיף כי קיבל הנחיות מהמשטרה לדבריו - שהוא רשאי לעשות עבירות, אך לא מול המצלמה. באחד הסרטונים אמר באסל  למצלמה כי כל העניין היה נקמה. לאחר אותם סרטונים הוגשה בקשה למשפט חוזר, אך היא נדחתה על ידי בית המשפט העליון.