בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) את עונשו של חוליו דה לה גווארדיה, העיתונאי הספרדי שדרס למוות לפני כשנה את הפסנתרן החרדי חיים טוקצ'ינסקי בתאונת פגע וברח בירושלים. על פי גזר הדין, דה לה גווארדיה ירצה עונש מאסר של 7 שנים, למרות בקשת הפרקליטות לגזור עליו 9 וחצי שנות מאסר בפועל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, נגזר עליו בבית המשפט מאסר על תנאי של 12 חודשים, פסילת רשיון נהיגה ל-15 שנים, פיצויים לאימו של המנוח בסכום של 50 אלף שקלים, ופיצויים לאחיותיו של המנוח בסכום כולל של 100 אלף שקל.עד המאסר ישהה דה לה גווארדיה במעצר בית עם אזיק אלקטרוני, והוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו בחודש אוקטובר שעבר, לה גווארדיה הואשם בעבירות של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום ונסיעה במהירות מעל המותר. במסגרת הסדר הטיעון שגיבשה עמו הפרקליטות בחודש יוני, הוסכם כי לה גווארדיה יודה בכל האישומים נגדו בעוד שהפרלקיטות תדרוש עבורו בבית המשפט עונש מירבי של 9 וחצי שנות מאסר. 

בתאונה פגע לה גווארדיה בפסנתרן חיים טוקצ'ינסקי ז"ל בן ה-30, בצומת הרחובות המלך ג'ורג' ורמב"ן שבירושלים. טוקצ'ינסקי נפטר מפצעיו בבית החולים מספר ימים אחרי התאונה. 

עו״ד דוד ברהום
סנגורו של הנאשם, עו״ד דוד ברהום | צילום: החדשות 12

"מדובר בגזר דין מחמיר", אמר סנגורו של דה לה גווארדיה, עו״ד דוד ברהום. "הדבר מחייב אותנו לבדוק את הדברים בעיון מעמיק גם לאור מה שכתוב בגזר הדין, וגם לאור רפורמה מהעת האחרונה בעבירות ההמתה. השאלה האם לערער היא מוקדמת מדי כי עלינו לבחון את הדברים". 

עו״ד אפרת פילזר-ביזמן, התובעת בתיק מטעם פרקליטות מחוז ירושלים, מסרה: "לפני כשנה, בערב חג הסוכות, בשל התנהגותו הנפשעת של הנאשם הלך לעולמו ברגע אחד אדם צעיר ומוכשר שכל עתידו היה לפניו. אנו מבקשים לחזק את ידי המשפחה שנשארת להתמודד עם האובדן במשך כל חייה בעתיד. בית המשפט מצא לנכון לגזור 7 שנות מאסר, לצד ענישה נלווית. אנו מקווים שלעונש הממושך הזה זה תהיה ולו תרומה מסוימת כדי למנוע את התאונה הבאה וכדי להילחם בתופעה המגונה של הפקרת פצועים והרוגים בשטח".