חנק למוות את אשתו עם כרית וטען שעברה אירוע לבבי: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) את יוסף ברוך ברצח אשתו דליה ז"ל לפני כשנתיים במלון רנסנס בעיר. על אף הכחשותיו, בית המשפט קבע כי ברוך גרם למות אשתו ואף ניסה לטשטש ראיות לאחר מכן. יחד עם זאת, הוא הורשע בעבירת רצח בלבד ולא בעבירת רצח בנסיבות מחמירות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך עדותו ניסה ברוך להסביר כי הוא ואשתו רבו בשל סירובה להמשיך ולגור יחד אתו בטורקיה. לטענתו, הוא ניסה להשתיק את צעקותיה בעזרת כרית וכשעזב אותה היא עוד הייתה בחיים. לאחר מכן, כך לפי עדותו, קיבלה רעייתו אירוע לבבי שכתוצאה ממנו מתה. לדבריו, כשראה זאת וכאשר הבין שהיא מתה - הוא לא הזעיק עזרה אלא ניסה להתאבד כאשר חתך את ורידיו באמבטיה של חדר המלון. 

השופטים דחו את גרסתו וקבעו כי מותה של דליה ברוך נגרם כתוצאה מחנק באמצעות כרית: "מעשה זה מהווה את הסיבה ההכרחית לסיבת המוות", נכתב בהחלטת בית המשפט. כשנשאל מדוע עשה זאת, ענה ברוך כי הוא היה נתוך בפרץ רגשות ואף חש נטיות אובדניות, וכתוצאה מכך אף כתב מכתבי פרידה מרעייתו.

אלא שטענותיו אלו רק חיזקו את עמדת השופטים לפיהן ברוך הרג את אשתו במו ידיו. "גם מכתביו של הנאשם מתיישבים עם העובדה כי מותה וניסיון התאבדותו הם תולדה של הנאשם לסיים את חיי שניהם", נכתב בהחלטה. 

יוסף ברוך, תושב טורקיה בן 65, הואשם לפני כשנתיים ברצח אשתו דליה במהלך שהותם במלון רנסנס בתל אביב במסגרת ביקורם המשותף בארץ. במכתב שהשאיר כתב: "בצער רב אני כותב איגרת זו ונאלץ לבצע פעולה זאת בצער רב, ומסיים את חיינו".

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב יוחסה לברוך עבירה של רצח בכוונת תחילה באמצעות חנק - שאחריה הוא ניסה לשים קץ לחייו. שני בני הזוג התגוררו בטורקיה משנת 2001. על פי כתב האישום התעורר ויכוח בין בני הזוג בעקבות רצונה של האישה לעזוב את טורקיה ולחזור ולהתגורר בארץ בדירה שכורה - בעוד הבעל התעקש כי בני הזוג יחזרו לטורקיה ביום למחרת.

"הכחיש שהתכוון לחנוק אותה למוות"

בעקבות הוויכוח החליט ברוך לרצוח את זוגתו ולהתאבד. "במסגרת הוויכוח הרימה המנוחה את קולה, והצהירה שוב ושוב שבכוונתה להישאר בישראל ולשכור דירה באשדוד", נכתב בכתב האישום. "למשמע צעקותיה של המנוחה, ניסה הנאשם להסותה שעה שהמנוחה הגבירה את קולה, צעקה ללא הרף והתעלמה מבקשתו לחדול מצעקותיה. בעקבות דברים אלה, החליט הנאשם לגרום בכוונה תחילה למותה של המנוחה".

כתב האישום תיאר כיצד נטל ברוך כרית, הצמידה לפניה של דליה וחנק אותה למוות. לאחר מכן בלע מספר רב של כדורים, נכנס לחדר האמבטיה וחתך את זרועו מספר פעמים במטרה לשים קץ לחייו.

כוחות הצלה רבים שהוזעקו למלון "רנסנס" ברחוב הירקון בתל אביב מצאו גבר ואישה בחדרם ללא הכרה. הגבר פונה במצב אנוש לבית החולים איכילוב, והצוותים שהוזעקו למקום החלו בביצוע פעולות החייאה לאישה ומותה נקבע תוך זמן קצר. מאז חל שיפור במצבו של הבעל והוא הועבר למעצר.

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר כי "בית המשפט קיבל את עמדתנו והרשיע את הנאשם ברצח בהתאם לחוק לפני התיקון בעבירות ההמתה. בית המשפט קבע כי הנאשם חנק את אשתו ובכך הביא למותה. הנאשם ביצע זאת לאחר שכתב שני מכתבי פרידה לפיהם החליט להביא למותה ולהתאבד".