פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיעו הבוקר (רביעי) אל משרד המשפטים בירושלים, על מנת לשטוח את טענותיהם בפני היועמ"ש ולשכנעו שלא להגיש כתב אישום בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). במסגרת תיק זה חשוד נתניהו בקיום יחסי שוחד עם שאול אלוביץ', אולם פרקליטי רה"מ צפויים לטעון כי כל פעולותיו נעשו בהתאם להנחיות גורמי המקצוע. עם הגעתם למקום הבהירו סנגוריו של נתניהו כי עסקת טיעון אינה על הפרק, והביעו ביטחון רב באפשרות שכתב האישום יבוטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אל מול עשרת חברי צוות ההגנה, בראשות עורכי הדין רם כספי, עמית חדד ויוסי אשכנזי, יתייצבו כ-20 נציגי המדינה ובהם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן, התובעת ליאת בן ארי ובכירים נוספים מהפרקליטות. השימוע יתקיים ללא הגבלת זמן, ויימשך ככל שהפרקליטים יחפצו להוסיף ולהציג טענות.

 

עו"ד עמית חדד העומד בראש צוות ההגנה הבהיר עם הגעתו למקום כי הוא סבור שכתב האישום יבוטל לאחר השימוע. "אנחנו הולכים להציג גם את הראיות שכולם מכירים וגם ראיות חדשות", אמר חדד. "אנו מאמינים בהליך השימוע ויודעים שבסופו של יום שלושת התיקים חייבים להיסגר". לבסוף הבהיר הפרקליט: "עסקת טיעון לא על הפרק".

בכיר נוסף בצוות ההגנה של נתניהו, עו"ד רם כספי, מסר הצהרה לתקשורת בעת הגעתו למקום. "לבקשת מר נתניהו הסכמתי לשמש כיועץ חיצוני ועצמאי לצוות ההגנה בכל הקשור להליכי השימוע", אמר כספי. "יש לי אמון מוחלט ובלתי מסויג, לא רק במערכת המשפט בישראל אלא גם באלה העומדים בראש מערכת האכיפה ובראשם פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה לפרקליט המדינה ענת בן ארי".

מנדלבליט מגיע לשימוע של נתניהו
היועמ"ש מגיע לשימוע, הבוקר | צילום: נועם רבקין פלאש 90

עוד אמר כספי על נציגי המדינה: "בהכירי אותם אישית, אין לי ולו ספק קל שבמסגרת הליכי השימוע היועמ"ש יגבש את החלטותיו באורח מקצועי וענייני תוך התעלמות מוחלטות מרעשי הרקע, מהפגנות בוטות ומיותרות ומלחצים תקשורתיים. אני מייחס חשיבות רבה לשימוע ולאור החומרים המצויים ברשותי וצוות ההגנה אני סבור שקיים בסיס מוצק לשנות את פני הדברים כפי שהם עולים מכתב החשדות".

במקביל, מחוץ למשרד המשפטים התקבצו כ-10 מפגינים שקראו ליועמ"ש לא לבטל את כתבי האישום נגד נתניהו. באחד השלטים שהניפו המפגינים נכתב: "האמת והחוק ידברו, באנו לחזק אתכם במאבק בשחיתות". 

מחאה מחוץ למשרד המשפטים
מפגינה מחוץ למשרד המשפטים, הבוקר | צילום: החדשות , החדשות 12

בשבוע שעבר נעתר היועמ"ש לבקשת סנגוריו של ראש הממשלה לפרוס את השימוע על פני ארבעה ימים במקום יומיים. בהתאם לכך, היום ומחר יעסוק השימוע בתיק 4000 ובתחילת שבוע הבא יתקיימו דיונים נוספים בתיקי 1000 (תיק המתנות) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס), בהם נתניהו חשוד במרמה והפרת אמונים.

על רקע השימוע הגיעו אמש מאות מתומכיו של נתניהו להפגין בסמוך לביתו של מנדלבליט. לפחות 300 איש השתתפו במחאה שקראה ליועמ"ש להעביר את השימוע בשידור חי ומתחה ביקורת על "רדיפת" ראש הממשלה.