הותר לפרסום: יו"ר חברת "סודה סטרים" ומנכ"ל החברה לשעבר, דניאל בירנבאום, הוא הבכיר שנחקר אתמול (שני) ברשות לניירות ערך בחשד למרמה, הפרת אמונים ושימוש במידע פנים. זאת, לאור החשד שהעביר מידע לעובדת לשעבר בחברה, המקורבת אליו, שעשתה בו שימוש אסור וגרפה רווחים אסורים של כ-156 אלף שקלים. בנוסף חשודה המקורבת בשיבוש הליכי משפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחקירת הרשות לניירות ערך עולה כי החשודה רכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים וגרפה רווחים משמעותיים, לפני שדווח על התוצאות הכספיות החיוביות ועל רכישת החברה על ידי "פפסיקו". כמו כן, התעורר חשד כי העובדת לשעבר עשתה שימוש אסור במידע בהזדמנות נוספת, בשנת 2017, וגרפה על פי החשד רווח של כ-28 אלף שקלים.

"במהלך החקירה התגלו ממצאים המחזקים את החשדות", ציינו ברשות לניירות ערך. "לאור חומרת העבירות והסנקציה החמורה הקבועה בגינן מתקיים במקרה דנן חשש ממשי לשיבוש הליכי חקירה, וכן חשש ממשי להימלטות מאימת הדין". 

עוד נמסר מהרשות לניירות ערך כי מעורבים נוספים נחקרו בפרשה, אך בשל היקפה הרחב נדרשות פעולות חקירה נוספות על מנת לסיימה. בהתאם לבקשת החוקרים, שני החשודים שוחררו למעצר בית תחת תנאים מגבילים.