"את הירייה השנייה לא ניתן להסביר": לבית משפט השלום בראשון לציון הוגשה היום (ראשון) הצהרת תובע נגד ויקטור קטן, החשוד ברצח בנסיבות מחמירות לאחר שירה למוות באופיר חסדאי ז"ל בחניון בקניון רמלה לפני כשלושה שבועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אופיר חסדאי (צילום: אבי דישי פלאש 90)
נותרה לבדה. דקלה, אלמנתו של אופיר | צילום: אבי דישי פלאש 90
בדיון החליט השופט זכריה ימיני להאריך את מעצרו של קטן בארבעה ימים נוספים, ובמהלכו תהה השופט איך קטן טוען להגנה עצמית, כשלא ירה ירייה אחת – אלא שתיים, כשהשנייה נורתה כשחסדאי ז"ל כבר שכב פצוע על הרצפה.

זירת הירי ברמלה שבה אופיר חסדאי ז"ל נורה למוות (צילום: פלאש 90)
זירת הירי בחניון ברמלה | צילום: פלאש 90
"מעיון בעדויות של עדים שנחקרו במשטרה עולה שמדובר לפחות בשתי יריות - כאשר את הראשונה אולי ניתן להסביר בהגנה של החשוד על אשתו, אך את הירייה השנייה לא ניתן להסביר מאחר שלפי חומר הראיות המנוח כבר שכב על הרצפה כשהוא פצוע", אמר השופט.

אשת החשוד, מוניקה, הגיבה להחלטת השופט בשיחה עם עורכי דינה: "זה שקר וכזב, כל האירוע היה בכלל עניין של שניות".

עו"ד דניאל כפיר (צילום: ענת קובי, פסקדין)
עו"ד דניאל כפיר | צילום: ענת קובי, פסקדין
"גם אם נלך לפי גרסת הפרקליטות, לא מדובר ברצח - אלא בהריגה בנסיבות אחריות מופחתת", הדגיש פרקליטו של קטן, עו"ד דניאל כפיר, "כשנקבל את החומר נלמד אותו, נגבש את ההגנה, ונמשיך להילחם על חפותו של ויקטור". 

על אף בקשות סנגוריו של קטן לאורך דיוני הארכת המעצר בתיק שיבדק על ידי רופא משטרתי, בדיון לא מצה הטוען המשטרתי תיעוד בתיק שאכן התבצעה בדיקה כזאת. כמו כן, לשאלת השופט על נסיבות הירי הסבירו סנגוריו של קטן כי מדובר בנסיבות מאוד מיוחדות וחריגות.

החשוד ירה בחסדאי לאחר שהתפתח עימות פיזי בינו לבין רעייתו 

בהודעה מטעם המשטרה בנוגע לתקרית, נמסרה הגרסה לאירועים – לאחר שהסתיימה חקירת האירוע: כוח משטרה שהגיע לחניון ברמלה, הבחין בגבר מדמם כשהוא שרוע על הרצפה והחל לבצע בו פעולות החייאה עד להגעת צוותי רפואה למקום.

במקביל הבחינו השוטרים בחשוד בירי וברעייתו כשהם עומדים בסמוך ועצרו את החשוד לחקירה. מהחקירה עלה כי בזמן שהחשוד ורעייתו החנו את רכבם, הגיע הקורבן עם רכבו ופנה אל אשתו של החשוד והעיר לה כי מכוניתם עומדת על שתי חניות.

אשת החשוד השיבה לקורבן, והתפתח ביניהם עימות פיזי. על פי החשד, בתגובה לעימות בין השניים, החשוד שלף את אקדחו וירה לעבר הקורבן, פגע בו ופצע אותו אנושות. הקורבן פונה אל בית החולים אסף הרופא ומותו נקבע בבית החולים.