"מספר רב של אירועי אלימות": פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (שני) כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי מרכז נגד הוריה של הילדה שנמצאה קשורה מוזנחת בחדר האמבטיה כשהיא לבדה בביתה שבלוד. זאת, לאחר שאתמול הודיעו במשטרה כי פענחו את המקרה החמור בתום חקירה ממושכת וגביית עדויות מגורמים שונים שקשורים לילדה. ההורים מואשמים בהתעללות ובהזנחה של בתם.

כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הינד נאבלסי, מייחס לשני ההורים ריבוי עבירות של התעללות בקטין על ידי אחראי בצוותא, תקיפה קטין הגורמת חבלה חמורה על ידי אחראי, הזנחת קטין על ידי אחראי בצוותא וכליאת שווא בצוותא. העבירות בוצעו במשך תקופה ממושכת, רובן בשנה האחרונה. האב מואשם גם בעבירת ריבוי נישואין.

מנעו מבתם אוכל וטיפולים רפואיים, כלאו אותה וקשרו: מסכת ההתעללות לכאורה נחשפת

עובדות כתב האישום מגוללות מספר רב של אירועי אלימות, התעללות והזנחה חמורים שכללו בין היתר תקיפות בידיהם ובאמצעות חפצים וגרמו לילדה כוויות וחבלות חמורות בכל חלקי גופה. הנאשמים התעללו בקטינה כשקילחו אותה במים רותחים, כלאו אותה בחדרה או בחדר השירותים, כפתו אותה באמצעות החבל עד שנגרמו לה חבלות חמורות.

עוד עולה מכתב האישום כי השניים מנעו מבתם אוכל, לא דאגו לה לטיפולים רפואיים נאותים והותירו אותה בגפה בבית ללא השגחת אחראי. כמו כן, כשהקטינה התגוררה עם הנאשמים בביתם, הנאשמת תקפה אותה באופן שדחפה אותה בגבה בגרם המדרגות וכתוצאה מהאמור גרמה לה לשבר בזרוע שמאל.

מדוע הגשת התלונה התעכבה? אילוסטרציה (צילום: חדשות)
אילוסטרציה | צילום: חדשות

עו"ד מוחמד ענבוסי, שמייצג את האימא, מסר "כתב האישום הוגש היום, אנחנו זקוקים לזמן ללמוד את החומר ונהיה יותר חכמים. בתיק צו איסור פרסום שיש לכבדו". עו"ד חי אוזן, שמייצג את האב, הוסיף: "היום הוגש כתב האישום נגד ההורים, עתרנו לבית המשפט לדחות את הדיון בשלושה שבועות נקבל את חומרי החקירה ונמסור תגובה לבית המשפט"

לפי הודעת המשטרה, בת ה-7 נמצאה על ידי השוטרים בחודש שעבר כשהיא שוכבת מקופלת במקלחת בשלולית מים. היא נמצאה קשורה ברגליה, בידיה ובצווארה בחבל עבה ועל גופה נמצאו חתכים, חבלות ופצעים. בזמן שהשוטרים התכוננו לפרוץ אל הבית הנעול, הגיעו לפתע הוריה של הילדה, פתחו את הדלת והלכו לעבר חדר האמבטיה כשהשוטרים בעקבותיהם. אז הבחינו השוטרים בילדה, ואחד מהם ניסה להתיר את החבל. לאחר שלא הצליח להתיר את הקשר בעזרת ידיו נעזר בסכין והצליח לשחרר אותה.

השוטרים הזעיקו למקום גורמי רפואה שפינו את הילדה במצב בריאותי קשה לטיפול בבית החולים ועצרו את ההורים במקום. מבדיקות רפואיות שנערכו לילדה עלה החשד כי היא סובלת מהזנחה ממושכת. ציפורני רגליה היו חסרות ועל גופה ופניה היו צלקות ונגעי עור קשים שמקורן בכוויות.  

עם הגשת כתב האישום היום, ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום