המחנכת ומנהלת בית הספר של הילדה שנמצאה קשורה עם סימני התעללות בלוד נחקרו במשטרה, כך פורסם היום (שני) לראשונה בהחדשות 12. אתמול פורסם ב"הארץ" כי הילדה למדה בכיתה א' ופקדה לסירוגין בית ספר בעיר לוד, וכעת מתברר כי המחנכת של הילדה ומנהלת בית הספר בו למדה מסרו עדות במשטרה. 

הילדה שנמצאה לבדה היא למעשה בת 7 ולא בת 5: היא לא רשומה אמנם במרשם האוכלוסין, אך לפי חוק זכויות התלמיד במשרד החינוך הנשען על אמנת האו"ם בדבר זכויות הילד, תלמידים שאינם רשומים במרשם האוכלוסין זכאים לקבל ממערכת החינוך שירותי חינוך עד שעניינם מוסדר או עד שיצאו מישראל. הדבר תקף גם במקרה של ילדים לעובדים זרים.

אנשי הצוות החינוכי בבית הספר לא שמו לב למשהו חריג בהתנהגותה של הילדה ועודכנו בעיקרי הפרשה הקשה בכלי התקשורת, אולם המחנכת של הילדה והמנהלת נקראו למסור עדות בפרשה בתחנת המשטרה. 

הבניין בלוד שבו נמצאה בת ה-5 קשורה (צילום: החדשות12)
הבית שבו נמצאה הילדה קשורה | צילום: החדשות12בעיריית לוד אישרו בשיחה עם החדשות 12 כי הילדה למדה בבית ספר בעיר ומסרו כי הנושא נמצא בחקירת משטרה.‎

השופט: "לא ראיתי דברים כאלה"

מעצרם של הורי הילדה הוארך אתמול בחמישה ימים, במהלך השבוע האחרון שתק האב בחקירתו ולא ענה על אף שאלה שנשאל. השופט בדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון הביע זעזוע מתמונת המצב שהוצגה לו ואמר: "ראיתי הרבה תיקים, חשדות ועדויות בחיי, כאלה דברים עוד לא ראיתי". 

באשר לאם אמר החוקר כי היא נחקרת "בחשד להזנחה ולהתעללות", וכן שהיא "לא נתנה צרכים בסיסיים לביתה ואף פגעה בה פיזית". לדבריו, החקירה מסתמכת על תיעוד ובדיקות רפואיות, אבל הוסיף כי עיקרי הדוח הפתולוגי עדיין לא הגיעו לידי החוקרים, ולכן לא הוצגו בבית המשפט.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019!
נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום