עמוס דב סילבר, מייסד רשת "טלגראס" נמלט במהלך הלילה מהמעצר באוקראינה - רגע לפני שהוסגר לישראל, כך נמסר הבוקר (שישי) מהמשטרה. לפי הדיווח שהתקבל במהלך הלילה מאוקראינה, הוא הצליח לברוח ממלוויו מהמשטרה המקומית במהלך היערכותם להסגרתו. כוחות המשטרה באוקראינה פתחו בחיפושים אחריו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש דחה בית המשפט העליון שבאוקראינה את ערעורו של סילבר, החשוד בהקמה וניהול של ארגון פשע, וכעת משטרת ישראל נמצאת בקשר עם עמיתיה באוקראינה בנוגע לחיפושים אחריו.  
עמוס סילבר ברגעה המעצר
עמוס סילבר ברגעי המעצר | צילום: עמוס סילבר, באדיבות קנאביס
 
"קוראת כתבות ולא מאמינה שזה אמיתי עדיין", כתבה גלי סילבר, אשתו של עמוס בחשבון הפייסבוק שלה."יכול להיות עוד ספין של משטרת ישראל המושחתת. אם זה נכון, אשריו ואשרי חלקו, ישתבח שמו לעד!"
 
אמש טענה גלי סילבר כי עמוס צפוי להיות מוסגר לישראל בקרוב, ובתגובה לפנייתנו למשטרה - ביחידת להב 433 סירבו לאשר את הטענה אך גם לא הכחישו אותה. מקורבים לסילבר אמרו גם הם כי לאכזבתם הרבה הליך ההסגרה בעיצומו, ולדבריהם המשטרה הצליחה כנראה לשכנע ולהתגבר על מכשולים משפטיים ובירוקרטיים שסילבר הציב.
כתב האישום טוען: כך פעלה הרשת
צילום: דוברות המשטרה, חדשות
 
גלי סילבר בישרה על האירוע באמצעות שידור לייב בפייסבוק. "אולי זה לא צירוף מקרים שביבי הגיע היום לאוקראינה, והמשטרה עושה פשוט מה שבא להם", אמרה. "אני רוצה לבקש מכם שתהיו חזקים. לא היה יותר מדי מה לעשות כי החליפו את השופטים. אלה לא השופטים מהתיק המקורי".
 
"גם הרופאה שהעידה שהוא בריא וכשיר לטיסה - הוא אף פעם לא פגש אותה והיא אף פעם לא בדקה אותו", המשיכה סילבר. "הם הפרו לו את כל הזכויות. מי שרוצה לעזור מבחינה משפטית ותמיכה אני חושבת שזה הזמן. עמוס הציל מאות אלפי אנשים, והיינו רוצים את התמיכה שלכם. בין אם זה בהפגנה ספונטינית או בכל דבר אחר".

בהמשך דבריה תקפה את גורמי אכיפת החוק: "חייבים להיות יותר חזקים מהממשלה המושחתת הזאת, מהפרקליטות המושחתת הזאת ומהמשטרה שמורכבת מאנסים, פושעים, רוצחים וגנבים. עמוס הוא בעצם הסמל של כל המלחמה שלנו בשחיתות הזאת. אם עוד הלילה הוא יוסגר אני מבקשת שתהיו שם בשבילנו".

במהלך חודש מרץ המשטרה עצרה 42 חשודים המעורבים ברשת "טלגראס", ביניהם סילבר שהוגדר כראש הפירמידה. על פי החשד, נמכרו במסגרת פעילות הארגון בישראל סמים בשווי מאות מיליוני שקלים ובמשקל כולל של עשרות טונות. סילבר נעצר באוקראינה וישראל ביקשה להסגירו. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום