"התעלם מהקריאות לעצור וירה": פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד ויקטור קטן, בן 74 מלוד, בגין רצח אופיר חסדאי ז"ל. מפרטי כתב האישום עולה כי בעקבות ריב על חנייה התקרב קטן אל עבר חסדאי, כיוון אקדח לעברו, ירה בו מטווח קצר ופגע בו בחלק העליון של ירכו הימנית. קטן התעלם מהקריאות לעברו, כיוון את האקדח לפלג גופו העליון של חסדאי וירה לעברו ירייה נוספת שהובילה למותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, הנאשם החזיק ברישיון אקדח ומחסנית מלאה בכדורים. ב-28 ביולי, בשעה 14:06 בערך, הגיעו הנאשם ואשתו לקניון עזריאלי ברמלה עם מכונית מזדה והחלו לחפש חנייה בחניון. באותה עת, הגיעו לקניון המנוח, אשתו ושתי בנותיהם הקטינות ברכב מזדה והחלו לחפש חנייה בחניון כשאופיר נוהג במזדה. בסמוך לשעה 14:10, יצאה אשתו של הנאשם מהשברולט והחלה לחפש רגלית חנייה כשהנאשם נוהג בשברולט ומחפש חנייה בעצמו.

אופיר חסדאי
נותרה לבדה. דקלה, אלמנתו של אופיר חסדאי ז"ל | צילום: אבי דישי פלאש 90

מכתב האישום עולה שבשלב מסוים איתרה אשתו של הנאשם מקום חנייה בשורה 12. בסמוך לכך, הבחינו אף המנוח ואשתו בחנייה הפנויה בשורה 12 והתקרבו אליה במזדה. הנאשם הספיק להגיע לחניה זו והחנה את רכב השברולט עם החזית לקיר, כאשר הרכב חורג מהקווים המסומנים על הכביש.

בשלב זה, מפורט באישום, עצר המנוח את המזדה, יצא ממנה, התקרב אל אשתו של הנאשם שעמדה מאחורי השברולט וצעק לעברה: "למה אתם חונים בשתי חניות?!". בין השניים התפתח דין ודברים, במסגרתו הכתה אשתו של הנאשם את המנוח באמצעות התיק שלה ובתגובה הוא צעק: "מה את מרימה עליי ידיים?!" והדף אותה בשתי ידיו. אשתו של הנאשם נפלה ארצה על ישבנה והמנוח התרחק מהמקום לעבר המזדה.

חסדאי זעק: "מה אתה יורה בי?!"

על פי כתב האישום, הנאשם הבחין בעודו בשברולט בהתרחשות בין המנוח לאשתו ויצא מהשברולט כשהוא נוטל עמו תיק בו נשא את האקדח. הנאשם הניח את התיק על תא המטען של השברולט. לאחר שאשת הנאשם נפלה, הנאשם התקרב למנוח, נעמד ביניהם וצעק לעבר המנוח: "למה אתה מרביץ לאשתי?!". הוא פנה לעבר השברולט, ניגש לתיק שלו, פתח את רוכסן התיק, הוציא את הנרתיק מהתיק ושלף את האקדח מהנרתיק. הנאשם התקרב לעבר המנוח, כיוון את האקדח לעברו, ירה בו מטווח קצר ופגע בו בחלק העליון של ירכו הימנית.

זירת הירי ברמלה שבה אופיר חסדאי ז
זירת הירי ברמלה בה נרצח אופיר חסדאי ז"ל | צילום: פלאש 90

המנוח שנותר עומד על רגליו זעק אל עבר הנאשם: "מה אתה יורה בי?!", כשאף אשתו של הנאשם צעקה לעבר הנאשם לחדול. הנאשם לא שעה לקריאות אלו, כיוון את האקדח לפלג גופו העליון של המנוח וירה לעברו ירייה נוספת אשר פגעה בחזהו, בריאותיו ופילחה את ליבו. לפי כתב האישום, המנוח התמוטט, נפל ארצה ואיבד את הכרתו. בחלוף דקות ספורות הגיעו כוחות משטרה ומד"א למקום, ביצעו במנוח פעולות החייאה והובילו אותו כשהוא מחוסר הכרה לבית החולים אסף הרופא. בשעה 14:56 נקבע מותו.

היורה יעבור בדיקה פסיכיאטרית

עו"ד דניאל כפיר, שמייצג את קטן יחד עם עו"ד מורן לוי, ביקש מבית המשפט להורות על ביצוע בדיקה פסיכיאטרית לנאשם שתבחן את מצבו הנפשי והרפואי בעת ביצוע העבירה. בית המשפט נעתר לבקשה והורה על הגשת חוות דעת פסיכיאטרית בתוך שבוע.

ויקטור קטן, החשוד ברצח אופיר חסדאי
ויקטור קטן, הנאשם ברצח אופיר חסדאי | צילום: כרמל ליבמן - לא לשימוש, החדשות 12

"בית המשפט והפרקליטות הסכימו אתנו ושלחו את ויקטור לבדיקה פסיכיאטרית שתבדוק את מצבו הנפשי בעת האירוע", אמר עו"ד כפיר. "אנחנו סבורים שהמצב הנפשי שלו באותן שניות הוא קריטי להגנה ועשה ככל שבידינו כדי להוכיח את זה באמצעות מומחים רפואיים".

עו"ד לוי הוסיף כי "כתב האישום מתעלם מעדויותיו של הנאשם ושל אשתו, ולא מתאר שום תקיפה של המנוח שתקף באגרסיביות את אשת הנאשם. נקבל את חומר הראיות, נלמד אותו ונגיב לגופו של עניין".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום