ניסה לרצוח שוטר בעיר העתיקה: פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה ביום שישי לבית משפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד קטין תושב ירושלים בגין מעשה טרור של ניסיון רצח שוטר בשער השלשלת בעיר העתיקה.

על פי כתב האישום שהוגש ע"י עו"ד יובל קידר מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) ב-15.8.19 בשעות הצהריים גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לבצע פיגוע דקירה כלפי יהודים או אנשי כוחות הביטחון, על רקע אידאולוגי לאומני, במטרה להרוג אותם ולהפוך לשהיד.

הנאשם נטל ממטבח ביתו סכין בעלת להב של כ-15 סנטימטרים במטרה לעשות בה שימוש בפיגוע הרצחני שבכוונתו לבצע. לאחר מכן, הנאשם נפגש עם חברו, קטין בן 15 וסיפר לו על החלטתו לבצע פיגוע ולרצוח חיילים ישראליים. הקטין הסכים להצטרף לנאשם כדי שיבצעו את הפיגוע בצוותא. הנאשם חזר לביתו והביא סכין נוספת בעלת להב של כ-13 סנטימטרים.

בהתאם להצעתו של הנאשם, החליטו השניים לבצע את הפיגוע בירושלים, במסגד אל אקצא. בסמוך לשעה 17:30 הגיעו ליד שער השלשלת, שם נכחו באותה עת שוטרים שהיו עסוקים באבטחת המקום. הנאשם וחברו שלפו כל אחד את הסכין ממכנסיו - והחביאו אותם מאחורי גבם. כשהתקרבו אל השוטרים, הניפו השניים את הסכינים וצעקו "אללה אכבר" .הנאשם פרץ ראשון אל השוטרים והניף את הסכין לעבר פלג גופו העליון של אחד מהשוטרים בכוונה לדקור אותו למוות בצווארו. הנאשם הצליח לדקור את השוטר בשכם שמאל. השוטר התגונן, הדף את הנאשם תוך שהוא נסוג ונופל לאחור. הסכין שהייתה בידו של הנאשם נפלה אל הרצפה.

חברו אשר התנפל על השוטר הנדקר מיד לאחר שהנאשם נהדף ממנו, הניף את הסכין שבידו והחל לדקור את השוטר בפלג גופו העליון. הנאשם הרים את הסכין מהרצפה במטרה לדקור את השוטר הנדקר פעם נוספת ולגרום למותו. השוטרים ירו בנאשם ובחברו והשניים נפלו אל הרצפה.

כתוצאה ממעשיהם של הנאשם וחברו, נגרמו לשוטר שני פצעי דקירה חודרניים באזור שכם שמאל. במעשיו המתוארים לעיל הנאשם מתוך מניע מדיני, דתי, לאומי או אידיאולוגי, ניסה, באמצעות סכין, לגרום למותו של אדם שלא כדין, בצוותא עם אחר. כן החזיק הנאשם סכין מחוץ לתחום ביתו או חצרו שלא למטרה כשרה.