החשד להזנחת הילדה בלוד: קרובת משפחה של בת ה-5 שנמצאה קשורה לבדה בביתה, הגיעה אתמול (שלישי) לבקר את אחיה שהועברו בינתיים על ידי גורמי הרווחה למשפחה המורחבת של ההורים. בסיום הביקור, קרובת המשפחה נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה.

במקביל, בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול ב-6 ימים את מעצרם של הורי הילדה. נציג המשטרה סיפר כי בת ה-5 לא הייתה רשומה במרשם האוכלוסין וציין כי היא הייתה נעולה וכפותה במשך כמה שעות. השופט הצהיר בדיון: "ראיתי את התמונות של הילדה, הן מזעזעות. אין סיכוי שהדברים קרו בזמן שההורים יצאו מהבית, זה לכל הפחות הזנחה".

במהלך הדיון הכחיש האב שקשר את הילדה, אך הודה בהזנחתה לאורך השנים. השופט החליט לשלוח את הבת לבדיקה רפואית שתיעשה על ידי רופא מהמכון לרפואה משפטית ואמר: "לאחר שהוסברה להורים משמעותה של הבדיקה וקיבלנו את הסכמתם, אני מתיר לבצע בדיקה פתולגית לקטינה מוקדם ככל הניתן".

 בדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצר האם, הדגיש החוקר כי "היא נחקרה והכחישה כל קשר לחבלות שנמצאו על גופה של בתה. עלו סתירות מהותיות בין מה שנמצא בשטח לבין גרסתה של האם". לדבריו, האם טוענת שמישהו פרץ לבית ושחסרו 40 אלף שקלים ושלוש שרשרות זהב. עוד ציין כי היא לא רצתה לקבל ייעוץ וסיוע משפטי שהוצעו לה בשפה הערבית.

פרקליטה של האם אמר בדיון כי היא טוענת שבתה סובלת ממחלה קשה. "כל נגיעה בגופה גורמת לשינוי בצבע עורה", הסביר. "לאחר ההחמרה במצבה לקחה אותה האם לטיפולים בשטחים, אולם הטיפול החמיר את מצבה. הילדים שנשארו בבית בגילאי 3-6 וצריכים את אחד ההורים שלהם לידם". השופט השיב לטענות ואמר: "יש חשש ממשי לשיבוש חקירה, במיוחד כשיש ילדים קטינים שמצויים בטיפול האם. באשר לשאר הקטינים שנשארו ללא ההורים נכנסה הרווחה לפעולה, כך שהילדים נמצאים תחת השגחה".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום