במה יוצאת מדינת ישראל אחרת משנת הקורונה? האם הנגיף הגביהה את החומות בין הציבורים במדינה או עודד אותנו לשאלות מהותיות על אתגרי החברה ב-2021? מה תפקידה של העיתונות בכל אלה, והאם היא עושה את עבודתה נאמנה? על כל אלו שוחחו היום (ראשון) בוועידת המשפיעים של N12 עמית סגל ואילנה דיין, במפגש אחד על אחד.

ריאיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021: 

>> בני גנץ בוועידת המשפיעים: "אי אפשר לרמות אותי פעמיים"

>> פרופסור גמזו הבהיר: "היעד העיקרי שלנו הושג בחיסונים"

>> בנט בוועידת המשפיעים: "לא אעשה את מה שנתניהו נוהג לעשות"

"המגפה כרסמה בסולידריות שלנו", אמרה אילנה דיין. "היא הדגישה איים של בדלנות, אוטונומיה וחוסר סובלנות". "המסקנה שלי מהקורונה היא בדיוק הפוכה", חלק עליה עמית סגל. "באילו עוד נסיבות היינו מדברים על התאמת מערכת החינוך החרדית למאה ה-21? או על הגעה לזקנים מהפזורה הבדואית לצורך מתן שירותים?".

"אני מרגישה שתחושת השליחות העמוקה עימה אתה מגיע מהבית, גורמת לך לקחת את זה צעד אחד קדימה ולרצות לתקוע סיכה בבלון של השמאלנים בתקשורת", שאלה אילנה דיין. "האם יכול להיות שתחושת השליחות הזו שבאה לידי ביטוי בפובליציסטיקה שלך, משבשת את הפרופורציות שלך? שנינו עיתונאים, האם למרות חילוקי הדעות בינינו, אתה מסוגל להסתכל מגבוה על התיקים של נתניהו ולרצות שהם יתבררו?".

"התמונה שמוצגת לציבור היא חד-צדדית. אנחנו לא אובייקטיביים, כולנו מסתכלים על המציאות אחרת - אפילו אילנה דיין", ענה סגל. "השאלה היא כזאת: האם בעובדה שאנחנו מסתכלים על המציאות אחרת, אנחנו תורמים לתמונה הכוללת?".

אילנה דיין  (צילום: אלי דסה)
צילום: אלי דסה

אילנה דיין: "מה הדבר שאתה הכי אוהב בעבודה?".

עמית סגל: "את הריגוש שלפני פרסום סקופ גדול".

אילנה דיין: "אתה עוד מעט 8 שנים פרשן פוליטי. מה אתה יודע שאבד לך במקצוע ולא תוכל להחזיר?".

עמית סגל: "את היכולת לשבת בעשר בערב לפני מדגם ולהגיד: מה יקרה?".

 

עמית סגל  (צילום: אלי דסה)
צילום: אלי דסה