ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (שני) בוועידת המשפיעות של קשת 12 למאמצי התיווך בין רוסיה לאוקראינה. "הנר עדיין דולק. צריך לעשות כל מאמץ", הדגיש, "יש טרגדיה אנושית נוראה, שאף אחד לא חשב שנראה, וכל אחד בתחומו צריך לעשות הכול כדי לעצור את זה".

בפתח נאומו דיבר ראש הממשלה על נושא הוועידה: "בחתרם נושא מעניין - לא נשים מובילות אלא משפיעות", פתח ראש הממשלה את נאומו, "משתמשות בכוחן כדי לשנות את המציאות, משפיעות מעצם היותן - מהרגע הראשון אימהות, מעצבות את דמותו של המין האנושי. אני מכוון לסוג נוסף של השפעה. להשתתף במשחק, להשתתף בזירה, להותיר חותם - כל אחד ואחת בתחומו".

בנט הוסיף: "אני תמיד ידעתי שאני רוצה להשפיע. לכוון הכי גבוה שאפשר. בצבא, בהייטק, בפוליטיקה. זה מגיע עם מחירים כבדים ולא לכולם זה מתאים. אני לא מכיר דרך אחרת. כנער צעיר בצבא הייתה מאיתנו ציפייה להנהיג, להוביל ולשאוף למעלה, לא בטוח שהייתה אותה ציפייה מהנערות. כשהקמנו חברת הייטק היה לי ברור שאני רוצה להיות המנכ"ל. אחרי דורות שהעולם מימש רק חצי מהפוטנציאל שלו - העולם משתנה לטובה - עוד ועוד נשים בוחרות להשפיע ולקחת חלק בעיצוב המציאות".

ראש הממשלה נפתלי בנט, ועידת המשפיעות (צילום: חדשות 12)
ראש הממשלה נפתלי בנט בוועידת המשפיעות | צילום: חדשות 12

נפטלי בנט בעידת המשפיעות (צילום: גדעון מרקוביץ)
נפטלי בנט בעידת המשפיעות | צילום: גדעון מרקוביץ

"התפקיד שלנו הוא לצמצם אפליית נשים"

"העולם מאפשר לכל אחת לקחת את הכישורים שלה ולהוציא אותם דרך הרשת", הסביר בנט, "אני מאמין ענק בכוחן של נשים. אני לא מעמיד פנים שתנאי הפתיחה שווים - הם לא. יש פערים ויש גם אילוצים שהופכים את החיים של נשים למורכבים יותר".

נפטלי בנט בעידת המשפיעות (צילום: גדעון מרקוביץ)
נפטלי בנט בעידת המשפיעות | צילום: גדעון מרקוביץ

"התפקיד שלנו הוא לצמצם את האפליה (נגד נשים) ולמנוע אותה", התחייב ראש הממשלה, "התפקיד שלכן זה להיכנס מבעד לדלת הפתוחה. בממשלה שלנו יש מספר שיא של שרות בתולדות המדינה. זה לא מיוחד, זה טבעי, ככה זה צריך להיות. אבל אני רואה כמה זה חשוב לנשים שאני משוחח איתן - שהן סוף סוף מסתכלות לממשלה ורואת את עצמן". 

בנט התייחס לפערי השכר בין גברים לנשים: "לאורך השנים, אחד הדברים שתמיד שמתי לב הוא ההבדל בין הנשים שמקבלים קידום. זה קצת הכללה אבל זה די מדויק, בדרך כלל גברים שרוצים העלאה הם באים עם המון ביטחון ומבקשים, והנשים שמגיעות, והן לא פחות מוכשרות ולעיתים יותר, עד שהן מגיעות הן עוברות מסע פנימי של חוסר נעימות ואז כשהן באות הן כמעט מתנצלות. יש פער עצום בין היכולות הפנימיות לתפיסה העצמית וזו קודם כול עבודה פנימית. צריך לרתום את האנרגיות של כולם למען מטרה משותפת. יש עוד תקרות זכוכית לפרוץ - ואני מאמין כן שתפרצו אותן".