יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר היום (ראשון) כי אם יזמינו אותו להעיד בבית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג, הוא יעשה זאת וידבר על "הכיבוש הארור שפוגע בפלסטינים ובישראלים". בריאיון בוועידת המשפיעים ציין עודה כי הוא לא הוזמן לעשות זאת, אבל אם זה אכן יקרה - הוא ידבר באופן פוליטי על ההשפעות של השליטה הביטחונית של ישראל בשטחי הגדה, ועל כך שהוא מאמין בשלום בין שני העמים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> יאיר לפיד בוועידת המשפיעים: "פחות חשוב לי עכשיו ראשות הממשלה"

>> מרב מיכאלי בוועידת המשפיעים: "הציבור יותר מאיתנו מאשר עם הימין"

>> יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: "האינטרס הישראלי הוא לסיים את הכיבוש"

בנוגע לבחירות המתקרבות שיבח עודה את לפיד: "הוא אמר משפט היסטורי שאף אחד לא אמר לפניו, שהוא רוצה את הרשימה המשותפת בממשלה. זה חשוב ומתקדם מאוד". עם זאת, עודה נמנע לומר על מי ימליץ לנשיא כמועמד הרשימה לראשות הממשלה: "התמונה עדיין לא ברורה, מי שמדבר על סער כאלטרנטיבה לביבי רוצה ימין במקום ימין. אנחנו לא שם".

איימן עודה, ועידת המשפיעים, גדעון אוקו (צילום: אלי דסה)
צילום: אלי דסה

עודה התייחס לדבריו של ח"כ טיבי (תע"ל) נגד משפחה להט"בית של שני אבות או שתי אימהות, ואמר כי הוא תומך בזכויות הפרט ולא יתערב בחיי האנשים. "לא אתנגד לעולם לשוויון הפרט, טיפולי המרה למשל - שאלה עינויים - עמדתנו איתנה נגד". 

על הפגיעה במנסור עבאס בהפגנה באום אל-פחם בסוף השבוע אמר עודה כי "אפשר להתווכח איתו אבל לא להרים יד בשום אופן". עודה נמנע מלכנות אותו "בוגד" אבל ציין שנתניהו "הוליך אותו שולל".