שר החינוך הרב רפי פרץ הודיע היום (חמישי) במסגרת הריאיון עם יעל אודם בוועידת המשפיעים של חדשות 12 על רפורמת בסוגיית השימוש בסמרטפונים במערכת החינוך. מעתה, יוחל הגבלת שימוש בסלולרי בבתי הספר לילדי כיתות א' עד ו'.

ללו"ז המלא של הוועידה עם כל האירועים מכל האולמות לאורך היום - לחצו כאן

לצפייה באולם 1 לחצו כאן

לצפייה באולם 2 לחצו כאן

לצפייה באולם 3 לחצו כאן

שר החינוך פרץ אמר בוועידת החדשות כי "מיד עם כניסתי לתפקיד, הנחיתי את המנכ"ל להקים צוות מקצועי בראשותו שיבחן את הסוגיה. במהלך החודשים האחרונים שקד הצוות המקצועי על גיבוש הנחיות חדשות לשימוש בפלאפונים כשהדגש הוא על בתי הספר היסודיים".

פרץ הוסיף: "עשינו סקר בקרב הורים וגילינו שהרוב רוצה שיהיו הגבלות על השימוש בטלפונים חכמים בבתי הספר. ההשפעות קריטיות בגילאי היסודי, על ההתפתחות הקוגנטיבית של הילדים, המרחב החברתי ועל יכולת קשב וריכוז".

לפי הנהלים החדשים שישונו, שימוש בטלפונים יהיה רק בהגעה וביציאה מבית הספר, לא יתאפשר שימוש בתוך בית הספר גם לא בזמן ההפסקות. בנוסף, לפי משרד החינוך, הלמידה הדיגיטלית תתבצע במחשבים ובאמצעות הרשת הבית ספרית.

בקשר לחטיבות הביניים והתיכונים הוסיף שר החינוך: "הצוות המקצועי ימשיך לשבת על המדוכה כדי לגבש מענה מתאים. כרגע תימשך המדיניות לפי חוזר מנכ"ל הקודם בו מנהל בית הספר והצוות החינוכי בשיתוף עם ההורים והתלמידים יקבעו את המדיניות הבית ספרית בעניין".