"מי שגורר את ישראל לבית הדין בהאג הם נתניהו, הימין והמתנחלים", אמר יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בריאיון לאלמז מנגיסטו הבוקר (ראשון) בוועידת המשפיעים של N12. "מדובר בכישלון להנהגה ולמדיניות הישראלית, שמשמרת את הכיבוש בשטחים כבר שנים. כדאי שמנהיגי הימין יחשבו מה הם עשו שהוביל אותנו למצב הזה".

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> ריאיון עם נפתלי בנט: "אם לנתניהו לא יהיו 61, נקים ממשלה לאומית"

>> הפרויקטור לשעבר פרופסור רוני גמזו: "החשש מוגזם"

>> יו"ר גדעון סער על לפיד: "לא יוכל לכונן קואליציה"

ניצן הורוביץ (צילום: אלי דסה)
צילום: אלי דסה

"מרצ היא מפלגה אידיאולוגית – אצלנו אומרים את הדברים גם כשהם לא פופולריים. בניגוד למפלגות אחרות כמו העבודה או כחול לבן, אני לא צריך לשבור שמאלה או ימינה. זו לא פעם ראשונה שמדברים במרצ על ההתנחלויות ועל הכיבוש, ואם הייתי חושב על בחירות - הייתי כמו כל האלה במרכז שאומרים את דעתם לפי הסקרים. אני חושב שטובת האינטרס הישראלי הוא לסיים את הכיבוש, ומי שחשב שהמדיניות הזו יכולה לעבור ללא מחיר – טועה".

הורוביץ הביע אופטימיות בנוגע להצלחתה של מרצ לעבור את אחוז החסימה, על אף תוצאותיה בשני הסקרים האחרונים: "בגלל ששני אנשים במדגם אמרו 'העבודה' במקום 'מרצ', אני צריך לסגור מפלגה של 150 אלף איש? אין לי שום ספק שנעבור את אחוז החסימה ואפילו נתחזק, יש לנו הרבה תומכים וכולם רוצים שנעבור. גם בסקרים אנחנו במגמת שיפור - בסקר לפני שבוע היינו על 2.5%, והיום אנחנו על 3.5%".

ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי (צילום: צילום מרב מיכאלי: Gili Yaari | צילום ניצן הורוביץ: Tomer Neuberg, פלאש/90 )
צילום: צילום מרב מיכאלי: Gili Yaari | צילום ניצן הורוביץ: Tomer Neuberg, פלאש/90

בנוגע לקריאות מצידם של גורמים פוליטיים שונים הקוראים למפלגה לפרוש מהבחירות לכנסת כדי לא לבזבז את קולות המצביעים בגוש המרכז-שמאל, טען הורוביץ: "יש מישהו אחר במערכת הפוליטית שאומר את מה שאני אומר? אם אין מרצ – אין את החברה הישראלית. עצם זה שאני חי פה עם בן זוג, זה לא דבר מובן מאליו. אם מרצ תיעלם – מי יילחם על החיים שלי פה? רם שפע?".

הורוביץ סיכם את דבריו ואמר: "אני כועס על הימין שהסית והפך את השמאל ללא-לגיטימי. לא קל להיות שמאלני בישראל, לא קל להגיד דברים שהם לא בקונצנזוס. מי ילך לנושאים הקשים, כמו זכויות להט"בים, פליטים ופלסטינים? אם מרצ תימחק מהמפה הפוליטית - יירד חושך על החברה הישראלית. מי יעמוד מול הימין? רק מרצ. אני בטוח שניכנס, ונילחם גם בשביל אלה שמתנגדים לנו".