יו"ר קק"ל דניאל עטר התראיין היום (חמישי) למנחם הורוביץ במסגרת ועידת המשפיעים של חדשות 12 וסיפר על התוכניות הגדולות של קק"ל. "אנחנו בקק"ל מתכוונים להקטין את הפערים העצומים בין המרכז לפריפריה ולעצור את בריחת הצעירים למרכז", אמר. עוד ציין עטר שההתבוללות ביהדות התפוצות מדאיגה, וגם בתחום הזה קק"ל מתכוונת לפעול. הוא התייחס גם לבחירות הקרבות, הודה שהוא מזדהה עם הערכים של מפלגת העבודה, ואמר שאנשים צריכים להפסיק להצביע הצבעה שבטית אלא להצביע למי שמאמינים לו.

עטר לא חסך ביקורת מהמדינה. "המדינה לא משקיעה מספיק ביהודי העולם", אמר. "אם מנתחים את הנתונים, רואים שהזיקה של יהדות התפוצות לארץ ישראל מתעמעמת עם הזמן ואנחנו מתכוונים לטפל בזה". עטר ציין שיש עשרות מתנדבים ברחבי העולם שפועלים לשפר את הזיקה של יהדות התפוצות לארץ ישראל.

יו"ר קק"ל נשאל על התוכניות של קק"ל בפריפריה. "אנחנו צריכים לדאוג גם לעתיד", אמר. "זה לא יכול להיות שיש היום ילד בפריפריה עם פוטנציאל שלא יכול לממש אותו רק כי המשפחה שלו לא יכולה לתת לו את הכלים". הוא הוסיף שהדבר הראשון שקק"ל יעשו זה לנסות לעצור את בריחת הצעירים מהפריפריה למרכז.

לבסוף, נשאל יו"ר קק"ל על הבחירות, ואמר שלמפלגת העבודה יש הרבה מה לתת בבחירות הקרבות. "הבעיה במערכת הבחירות שבקמפיינים לא מדברים על ערכים וזה חבל, אבל מפלגת העבודה כן עושה את זה", אמר. "אני מאמין שהחיבור בין אורלי לוי-אבקסיס לעמיר פרץ הוא טוב ונכון".