יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע הבוקר (חמישי) לכנס המשפיעים של חברת החדשות לשיחה עם דני קושמרו. הרמטכ"ל לשעבר דיבר על כניסתו לפוליטיקה וההחלטה להתמודד על ראשות הממשלה. "ההחלטה שלי מלפני שנה להצטרף לפוליטיקה ורישום המפלגה וכל מה שעברנו מאז - נעשתה נוכח המציאות המאוד קריטית שאותה אני מזהה", אמר. "לנוכח ההכרח לשנות את הנתיב של ישראל ולהחזיר אותו לנתיב יותר שפוי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 (צילום: החדשות 12, החדשות12)
יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 | צילום: החדשות 12, החדשות12

גנץ תקף בהמשך את נתניהו בעקבות הנסיעה שלו ללונדון. "מסעות בנימין נתניהו שמתרוצץ ממקום למקום - זורה חול בעיני אנשים", אמר. "אני אומר לכם חד משמעית שמה שפוטין עושה זה בגלל האינטרסים שלו ושל רוסיה ולא בגלל נתניהו. מה שטראמפ עושה זה בגלל האינטרסים שלו ושל ארה"ב ולא בגלל נתניהו. אני מציע לו במקום לנסוע ללונדון - שיסע לחדרה לאיפה שאנשים משעממים אותו. שם אני מסתובב בלא פחות עוצמה ממה שנתניהו עושה".

ללו"ז המלא של הוועידה עם כל האירועים מכל האולמות לאורך היום - לחצו כאן

לצפייה באולם 2 לחצו כאן

"בנוסף לזה פייגלין מסמם אותנו עד בית מקדש", הוסיף גנץ. "עוצמה יהודית גזענים, ואת זה נתניהו מנסה להכניס לקודש קודשי ישראל - וזה משרת רק דבר אחד - את האינטרסים שלו, שיוכל להמשיך לנסוע".

הרמטכ"ל לשעבר התייחס גם לברית ההגנה עם ארצות הברית שנידונה בימים אלה. "הסכם כזה יהיה טעות חמורה לביטחון מדינת ישראל, כי ברית הגנה מחייבת אותנו לתאם את הפעילות הביטחונית שלנו עם ארה"ב", הסביר. "לא זה מה שאנו רוצים. אנחנו לא ביקשנו מאף אחד שייהרג עבורנו. לא ביקשנו מאף אחד שיילחם עבורנו ולא ביקשנו מאף אחד את הרשות להגן על מדינת ישראל".

יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 (צילום: החדשות 12, החדשות12)
יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 | צילום: החדשות 12, החדשות12

"יש שיח בתוך הליכוד שיודע שעידן נתניהו הגיע לקיצו"

לאחר שנשאל על החלטת מבקר המדינה לאשר את ההלוואה לנתניהו, גנץ טען שמדובר בשגיאה חמורה. "המבקר עובד אצל נתניהו", טען. "המבקר עשה שגיאה חמורה. הוא יצר מציאות שמפטרת את ועדת ההיתרים. משרת המבקר ומוסד המבקר הוא חשוב, יש הרבה דברים שאפשר לעשות בהם רוויזיה והם לא קשורים לקשר של הממנה והממונה". 

"כולם מדברים עם כולם על כל הדברים", אמר גנץ בהתייחס לשאלה אם הוא נמצא בקשר עם בכירים בליכוד. "יש הבנה שהליכוד הוא לא נתניהו. אני מדבר עם אנשים בליכוד. שיהיה ברור - אני לא אשב תחת נתניהו כראש ממשלה - נקודה סימן קריאה. לא יקרה. יש שיח בתוך הליכוד שיודע שעידן נתניהו הגיע לקיצו. הם צריכים לאסוף את השברים ולשיר את השיר הבא וזה מה שהם הולכים לעשות".

גנץ התייחס גם לאפשרות של עימות טלוויזיוני מול ראש הממשלה. "בשמחה רבה", אמר. "נתניהו צריך להתייצב מול הציבור ולהגיד לו את דעותיו. אני מוכן לעימות מול נתניהו - אין שום בעיה, בכל זמן שיגידו".