שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, התייחס היום (חמישי) לשינוי הקמפיין של כחול לבן ולהכרזת בכירי המפלגה כי יקימו ממשלת אחדות ליברלית חילונית ללא החרדים, ותקף את לפיד. בריאיון ליאיר שרקי בוועידת המשפיעים אמר דרעי כי "לפיד לא ראוי להיות שר בממשלה" וכן שאינו יכול לסלוח לו ברמה האישית. 

דרעי סירב לכנות את לפיד "אנטישמי" ואמר כי הוא "לא מאמין בזה ולא ולא אתבטא בקיצוניות הזאת", עם זאת אמר שלפיד "עושה דברים חמורים ביותר - ההדרה שעשה למוחלשים בישראל". באשר לשאלה מה ההבדל בין פסילת כחול לבן את החרדים לפסילת החרדים את לפיד, השיב דרעי כי החרדים לעולם לא פסלו את החילונים אלא את לפיד באופן ספציפי. 

דרעי הצהיר שוב כי הוא תומך בנתניהו והעריך שהוא יהיה זה שיקבל את המנדט מהנשיא אחרי הבחירות. "אני חושב שבעת הזו נתניהו הוא האיש המתאים ביותר למדינת ישראל למטלות החברתיות והביטחוניות. בצד השני  יושבים לילה אחד בסביון ומקימים מפלגה".

יאיר לפיד בועידת המשפיעים 2019
לפיד בוועידת המשפיעים | צילום: גדעון מרקוביץ, החדשות, קשת 12

דרעי ציין כי אם נתניהו לא יקבל את המנדט מהנשיא הוא יעדיף ממשלה עם סער ואדלשטיין מהליכוד על פני ממשלה בראשות גנץ. באשר לליברמן אמר יו"ר ש"ס כי הוא "לא לוקח אותו ברצינות" וכי הוא עובד עמו 20 שנה.

"הליכוד היא המפלגה היציבה היחידה שיכולה לשמור על המסגרת", אמר דרעי. "יש חילוקי דעות אבל יש שותפות גם בעניין המסורת וגם בעניין החברתי. ברור שאנחנו בימין יותר, אין שמאל יותר. אין עם מי לנהל משא ומתן. הימין הוא עוד דברים היום הוא ימין חברתי ויש לנו יותר דברים היום עם הליכוד מעם מישהו אחר".