יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ התחייב היום (חמישי) כי לא ירוץ לנשיאות. בריאיון ליוסי מזרחי בוועידת המשפיעים של חדשות 12 אמר פרץ כי "אני הודעתי מהרגע שנבחרתי ליו"ר שאני מתכוון להוביל את העבודה לדרך ארוכה לשינוי מהותי". 

פרץ הבהיר כי השמועות שלפיהן הוא עשה דיל שיסייע לו להיבחר לנשיאות תמורת כניסה לממשלת נתניהו הן לא יותר מ"המצאת מזימה". לדבריו, בראשותו "מפלגת העבודה תהפוך למפלגה החברתית ביותר בישראל", תוך "שמירה על המחויבות לשלום". 

פרץ פתח את דבריו ואמר כי הוא מעוניין בתיק האוצר בממשלה הבאה "כדי להקים כיפת ברזל חברתית בישראל שתיפרס על כל האזרחים מגן ועד קשישים".

אורלי לוי אבקסיס (צילום: החדשות)
"לא נשב בממשלה עם נתניהו". אורלי לוי | צילום: החדשות

 

לדבריו, "ביבי נתניהו לא יהיה רה"מ. אני ותיק חברי הכנסת, יותר מ-30 שנה, יש לי ניסיון פוליטי יותר מכולם. נתניהו מסובך משפטית ופוליטית. הוא היה פעם הקוסם, תמיד אמרו יודע לעשות קסמים, אבל הקסם פג. מישהו לקח לו כנראה את מקל הקוסם. וכפי שלא הצליח להרכיב את הממשלה הקודמת לא יצליח להקים את הממשלה הבאה. אני אומר לך יש לי יותר סיכוי להיות שר אוצר מהסיכוי של נתניהו להיות רה"מ". 

פרץ התחייב כי לא יישב בממשלת נתניהו: "אורלי לוי ואני לא נהיה חלק מממשלה בראשותו. קשישים בישראל אין להם למי לפנות, המצב בישראל הוא שיש מצב חירום חברתי. לא מחליפים רק את נתניהו אלא יש להחליף גם את המדיניות שלו. לכן אנחנו גם נקבע שתהיה הקפאה מוחלטת של ההשקעות בהתנחלויות מחוץ לגושים. כל הכסף הזה צריך לעבור לערי הפיתוח, לקשישים, לצעירים. זה השינוי האמיתי". 

באשר לתהליך השלום הסביר פרץ: "אני אגיד לך למה אין שלום בישראל - כי השלום לצערי הפך למושג אליטיסטי. מחבקים אותו אבל כמעט חונקים אותו. אני אהפוך אותו למוצר עממי. ביום שבו יתחילו לדבר על השלום בסדנאות ובשווקים לא תהיה ברירה לשום מנהיג בישראל לעשות מהלכים אמיצים". 

פרץ סיפר כי יאיר גולן (מספר 3 במחנה הדמוקרטי) פנה אליו וביקש לחבור למפלגת העבודה אך "לא הסכמתי לתת לו את כל מה שהוא ביקש". לדבריו הוא ביקש ממנו שלוש מקומות בעשירייה הראשונה וכעת "הוא ממציא סיפור כדי לכסות את עצמו".  

"אני 30 שנה בפוליטיקה ומעולם לא הסכמתי שיכניסו את השד העדתי. אתה יודע למה? השד העדתי שווה הרבה מנדטים אבל זה ההבדל בין מנהיגים לפוליטיקאים קטנים. אני לא הסכמתי להכניס את השד העדתי כי אז אני פותח פצע בלב החברה הישראלית. הבחירות נגמרות אך הפצע ממשיך לדמם. לכן מנהיגים אחראיים לא משתמשים בשסעים ובאמירות מקטבות".