בין הדוברים בוועידת המשפיעים של חדשות 12 שהתקיימה היום (חמישי) בתל אביב היה עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל שנכנס לתפקידו לפני כחודשיים. קלימן נשא דברים תחת הכותרת "המאבק שלא נגמר" - ומתח ביקורת חריפה על יחסה של המדינה לנכי צה"ל.

"71 שנים אחרי הקמת המדינה אויבים רבים לנו מסביב, אנו נוכל לכולם, חמאס, חיזבאללה, אירן וזאת בזכות רוחנו ומסירותינו אולם פירוש הדבר כי בכל שבוע מצטרפים לצערי לארגוננו חברים חדשים", הסביר. "מעטים מכם וטוב שכך מבינים מה זה להיות נכה".

קלימן סיפר במהלך הוועידה על פציעתו ב-1992 בגזרת עזה, כאשר נפגע במהלך סיור לילה מירי שבוצע ממארב. "נפתחה לעברנו איש תופת וכשהסתובבתי למקור הירי כדור פגע לי בכתף השמאלית, חצה את גופי פגע בחוט השדרה ויצא מהכתף השנייה תוך כדי שהוא פוגע גם בשתי ריאותיי", אמר.

למרות שהוריו של קלימן כבר נקראו להיפרד ממנו, הוא שרד והחל להחלים. "חיי עברו מהפכה, מבחור צעיר ספורטאי שכל החיים לפניו הפכתי לשבר כלי, למדתי מההתחלה את כל הפעולות הכי פשוטות שאדם רגיל לא משקיע בהן מחשבה. לקום מהמיטה, להתלבש, להיכנס לאוטו…. מגובה של 183 ל-130 באלפית השנייה. אחרי שיקום יצאתי לחיים והחלטתי שאני טורף אותם ויהי מה. הקמתי משפחה לתפארת, סיפור של ניצחון הרוח על הגוף".

למרות סיפור ההתאוששות שלו, קלימן הבהיר: "לא פשוט להתמודד עם הפציעה על בסיס יומי בידיעה שלא אירפא לעולם וזה רק יהיה קשה יותר אבל זה בסדר כי זה תפקידו של לוחם בצה"ל"?

"אני מבין מצוין על מה נלחמתי והגנתי ובעבור מה איבדתי תחושה בשלושת רבעי חלקי גופי", הוסיף "אבל אני לא מיוחד, כמוני ישנם עוד עשרות אלפים מחבריי פצועי מערכות ישראל שמשלמים מחיר אישי כבד וכולנו היינו עושים זאת שוב למען שמירה על ביטחון מדינת ישראל".

בסיום דבריו תקף את יחס השלטונות: "לצערי בשנים האחרונות הפכנו מיקירי המערכת לנטל כלכלי, לא הבנתי מה קרה. איך יכול להיות שאגף השיקום של משקד הביטחון שרק לפני עשור נחשב לטוב בעולם איבד את דרכו הערכית המוסרית וקרס בתפקידו? מדינת ישראל היום ממררת את החיים לנכי צה"ל, זה נשמע רע אבל אני חייב לומר את הדברים ללא מורא וללא משוא פנים".