יושב ראש מפלגת חדש-תע"ל, חה"כ איימן עודה, התארח היום (חמישי) בוועידת המשפיעים והתייחס בין היתר לטענה שהציבור הערבי מאוכזב מהמפלגה, ולמספר המנדטים הנמוך לו הוא זוכה בסקרים: "אנחנו קבוצה חברתית שכולם מכירים את כולם בכל ישוב, ואנחנו צריכים לנצל את זה כדי לשכנע ולהוציא את האנשים ביום הבחירות".

יו"ר חדש-תעל מתח ביקורת על הקואליציה היוצאת: "הציבור שלנו ראה שהגענו ל-15 מנדטים, המלצנו על גנץ - והוא ברח לנתניהו. הציבור ראה קבוצה אחרת שנכנסה לקואליציה והתוצאה בשטח - על הפנים. השנה הקשה ביותר מבחינת הפשיעה, מבחינת יוקר המחיה, מבחינת הריסת הבתים. לכן הציבור שלנו מרגיש כמו מיעוטים מדוכאים בעולם".

עוד אמר: "כולם מבינים שיום אחרי הבחירות כולם יגיעו אלינו וישאלו מה עמדתנו, ולכן אנחנו מסבירים זאת". על מקרי הרצח בחברה הערבית אמר: "ישב פה אלשיך ואמר לא נעשו טעויות גדולות בתקופתו. אחוז הפשיעה בחברה הערבית עלה מאוד בתקופה שלו. זה הנושא הכואב ביותר. משנת 2000 עד עכשיו 1,763 אנשים נרצחו. בשנה האחרונה זה היה שיא השיאים".

עודה פנה לציבור הערבי וקרא "להדוף את הבן גבירים, אבל יחד עם זאת – לעמוד איתנים מול ההגמוניה הגזענית שנמצאת במרכז שמאל. מה רוצים מהערבים? זה לא מהיום - אלא מתחילת הסכסוך. רוצים שהמפתחות יישארו בידי עם אחד. לנו ייתנו את המונח אזרחים, אך אנחנו למעשה נתינים. מגיע לנו להיות שווים מבחינה לאומית ואזרחית. אני חלק מהעם, אני חלק ממדינה גדולה. אני לא אגיע לשיוויון מלא ללא פתירת הבעיה הכללית. לא תהיה מדינה דמוקרטית שכובשת עם אחר. אנחנו נשים את המשקל שלנו למען השלום, הדמוקרטיה ולמען הדברים הקטנים".

איימן עודה (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
איימן עודה בוועידת המשפיעים | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12
איימן עודה ועמליה דואק (צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12)
עמליה דואק בריאיון עם איימן עודה | צילום: גדעון מרקוביץ, חדשות 12

יו"ר חדש-תעל נשאל בריאיון אם הוא עדיין עומד מאחורי הסרטון שבו אמר ש"לפיד וחבריו נוקמים, הורגים ורוקדים על הדם" והשיב: "מספר ההרוגים בגדה הגדול ביותר מזה 10 שנים - זו עובדה. הפשיעה בחברה הערבית, הריסת הבתים וחוק הלאום מעייפים אותנו יותר מהבחירות השישיות. נעמוד איתנים עד שנפתור את הבעיות שלנו", הדגיש.

במהלך הריאיון הסוער, שעורר גם תגובות בקרב הקהל באולם, התייחס עודה גם לסרטון שבו הוא קרא לשוטרים הערבים להניח את נשקם, ואמר: "אני דיברתי על הצעירים הערבים שהם חלק מצבא הכיבוש - אנחנו לא נהיה חלק מצבא הכיבוש, נקודה. אנחנו נהיה חלק מהמאבק למען שלום שיטיב עם כולנו".