חבר הכנסת מיקי זוהר (ליכוד) התארח היום (חמישי) בוועידת המשפיעים, ואמר לעופר חדד כי איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' יהיו חלק מקואליציה שאותה מקווים בליכוד להרכיב - אך לא בכל מחיר. "אנחנו מכבדים מאוד את הציונות הדתית, אבל היא לא תכתיב את קווי היסוד של הממשלה", אמר חה"כ זוהר.

"בן גביר יהיה חלק מכל ממשלה שנקים, ואנחנו אומרים זאת בצורה ברורה ולא מתנצלים", אמר ח"כ זוהר בהתייחסו ליו"ר עוצמה יהודית. "הגישה שהוא נוקט בה, על אף שאנחנו לא מסכימים על כולה, בחלקה מקובלת עלינו: אנחנו רוצים להחזיר את הגאווה הלאומית, רוצים להפסיק להרכין ראש בפני אויבינו, לא לתת לקומץ ערבי קיצוני להשתלט על מדינת ישראל, אבל יש הרבה דברים שעליהם לא נסכים עם בן גביר".

מיקי זוהר בריאיון לעופר חדד בועידת המשפיעים (צילום: גדעון מרקוביץ, N12)
מיקי זוהר בריאיון לעופר חדד בוועידת המשפיעים | צילום: גדעון מרקוביץ, N12

"אם בן גביר וסמוטריץ' יבואו וינסו לסחוט אותנו - לא תקום קואליציה ונלך שוב לבחירות", אמר חבר הכנסת מהליכוד. "נתעקש על האידיאולוגיה הימנית-ליברלית של הליכוד, ואם הם ינסו לקחת את זה לקצה, לא תקום פה קואליציה ולא יהיה לנו את הרוב הנדרש".

עם זאת, חה"כ זוהר אמר כי ידוע לו שלא ניתן לצאת ממשא ומתן קואליציוני מבלי להתפשר בנושאים מסוימים. "יהיו ויתורים", אמר זוהר. "השאלה היא אם כאלה שנצטרך לעשות לטובת גנץ, כמו סטטוס קוו במערכת המשפט ואפס תיקונים במשילות, או לטובת קואליציה עם בן גביר".