ישנים באוהלים, אילוסטרציה (צילום: AP)
ישנים באוהלים, אילוסטרציה | צילום: AP

זו אינה מחאת דיור, גם לא הפגנה נגד יוקר המחיה, 17 משפחות ובהן כ-20 ילדים בירושלים נאלצות ללון באוהל רעוע בגן סאקר בחודשי החורף הירושלמי המקפיא פשוט כי אין להם היכן להיות.

בחודשים האחרונים הוקם מאהל בגן סאקר המאכלס 17 משפחות הזכאיות לדיור ציבורי אך למשרד השיכון אין דירות פנויות עבורן בשלב זה, כך מפרסם הבוקר כתב "ידיעות אחרונות" דני אדינו אבבה.

אנשי המאהל הם אנשים עובדים המשתכרים משכורות מינימום לרוב אשר אינם מצליחים לפרנס את משפחותיהן. ש' עובד אגף התברואה המתגורר במאהל מזה כמה שבועות אמר: "למרות שגם אני ואשתי עובדים, החובות תפחו ואחרי שלא שילמנו חודש וחצי לבעל הדירה הוא זרק אותנו לרחוב", אמר.

י' אשר בעלה עובד עיריית ירושלים, בעל ותק של 17 שנים, מספרת כי היא נאלצת להעביר את הלילות בקור הירושלמי העז יחד עם ארבעת ילדיה הקטנים, בנה הבכור הוא חייל וגם לו אין לאן לחזור בזמן החופשות מהצבא. "הקור חודר לעצמות המבוגרים, אז מה תגיד על התינוקות שפה?", אמרה בייאוש.

משרד השיכון: "פתרון תוך שנתיים"

"קשה לגור פה כי ממש קר", סיפר אחד מילדי המאהל, תלמיד כתה ג' הנאלץ ללכת בלילות הקרים מרחק של כ-400 מטר לעבר השירותים הקרובים. הדיירים ובהם גם הילדים נאלצים להתקלח במים הקרים בשירותים הציבורים, בלילות הם מצטופפים ליד מדורה מאולתרת.

המשפחות טוענות כי הפתרונות שהוצעו להן אינם ראויים, ממשרד השיכון נמסר כי: "בישראל חיות 2,200 משפחות שהמדינה הכירה בהן כזכאיות דור ציבורי אך כרגע אין דירות", עוד הוסיפו מהמשרד הממשלתי כי שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס מתכוון להלחם על כך שהזכאים לדיור ציבורי יקבלו פתרונות מעשיים. "בתוך שנתיים יימצא מענה לכל הזכאים", נאמר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק