שוב: גופת תינוק בזבל, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
פגים, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בבית העלמין הר המנוחות בירושלים נמצאה הבוקר גופת תינוק בתוך דלי עם מים. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון לאתר את אמו של התינוק. בצירוף מקרים מזעזע, רק בסוף השבוע, נמצאה גופת תינוק בפח אשפה בבאר שבע.

בסמוך לשעה 08:30 התקבלה הודעה במוקד מד"א על תינוק מחוסר הכרה בבית העלמין הר המנוחות בירושלים. למקום הגיע צוות מד"א ולעיניו נגלה מחזרה מחריד: בין המצבות היה מונח דלי ובו תינוק ללא רוח חיים.

"הגענו למקום ומצאנו בין המצבות תינוק בתוך דלי עם מים", סיפר הפראמדיק דרור עיני. "זה נראה כמו הפלה בחודש השמיני או התשיעי. לצערי לא היה הרבה מה לעשות שם". למקום הוזעקה המשטרה שפתחה בחקירה. מהמשטרה נמסר : נמצא עובר בתוך דלי, בודקים את נסיבות האירוע".

רק לפני כמה ימים: תינוק מת בתוך פח אשפה

ביום חמישי האחרון נמצא תינוק מת בתוך פח אשפה ברחוב משה שרת בבאר שבע. צוות טיפול נמרץ שהוזעק למקום קבע את מותו. אימו, צעירה בשנות ה-20 לחייה, אותרה מאוחר יותר בבית החולים "סורוקה" בעיר, לאחר שהתקבל דיווח מבית החולים על אישה שנחשדת שקשורה לאירוע, והגיעה על מנת לקבל טיפול רפואי.

התינוק נמצא בסמוך לשעה 12:00 על ידי עוברי אורח בפח אשפה ברחוב משה שרת בבאר שבע. "עוברי אורח הודיעו למשטרה על מציאותו", אמרו במד"א. "ניידת של נט"ן שהגיעה למקום קבעה את מותו. הטיפול באירוע הועבר באופן מיידי למשטרת ישראל".

אולם, במקביל למסע החיפושים הנרחב שערכו שוטרי תחנת באר שבע, הגיעה צעירה בשנות ה-20 לחייה לבית החולים "סורוקה" בעיר. "בשל דימומים מרובים ולאחר בדיקה מקיפה של הצוות הרפואי, עלה חשד כי מקור הדימום הוא הריוני", אמרה דוברת בית החולים. "על כן, שיתף הצוות הרפואי את השירות הסוציאלי, שעדכן את המשטרה". האם נעצרה לחקירה.