בריכה, בריכת שחיה (צילום: עמית ולדמן, חדשות 2)
ילד בן שש טבע בבריכה. ארכיון | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

שתי תקריות קשות עם מעורבות של ילדים נרשמו לפנות ערב (ה') עם תום השבוע הראשון לשנת הלימודים: ילד בן 6 טבע בבריכה בכפר הנוער בן שמן ופונה לבית החולים במצב קשה. בצומת עומר בדרום נפצע ילד בן 9 באורח קשה לאחר שככל הנראה נפגע מסוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 17:45 נמסר למד"א מרחב איילון על טביעה בבריכה בכפר הנוער בן שמן. במוקד מד"א הדריכו טלפונית את הנוכחים במקום לבצע בילד פעולות החייאה עד להגעתם של הפרמדיקים. עם הגעתם המשיכו חובשי מד"א בפעולות ההחייאה ובסיומן פינו את הילד לבית החולים תל השומר במצב קשה, כשהוא מורדם ומונשם.  

פרמדיק מד"א מני פוטוק ממד"א מרחב ירקון שהגיע למקום סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הגעתי למקום וראיתי ילד כבן 6 כשהוא כבר מחוץ למים. ההורים שלו נכחו במקום והיו בסמוך אלינו בעת ההחייאה. מצאנו אותו מוטל ללא דופק וללא נשימה. המשכנו בהחייאה ובאמצעות תרופות ושוקים חשמליים החזרנו לו דופק".

בריכת השחייה בה טבע הילד הינה בריכה לימודית שנמצאת בתוך כפר הנוער בן שמן. במקום שהו מדריכי שחייה וילדים נוספים שהיו בשיעורי שחייה. צוות משטרה מתחנת לוד נשלח למקום ובחן את נסיבות המקרה. אחת האפשרויות שנבחנת היא שהילד טבע במהלך שיעור שחייה.

דקות ספורות קודם לכן התקבל דיווח במוקד מד"א נגב על ילד בן 9 שהובא ברכב פרטי לצומת עומר כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעת ראש. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לו טיפול ראשוני ופינה אותו במצב קשה לחדר ההלם בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בני משפחתו סיפרו לצוות שהגיע למקום כי הוא נפגע מסוס.

בשבוע שעבר: צעיר טבע למוות בבריכה

_OBJ

בסוף השבוע האחרון טבע צעיר כבן 26 בבריכה פרטית בביתו של שגריר ניגריה בישראל, הממוקם בכפר שמריהו. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע במשך זמן רב פעולות להחייאותו, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו.

הצעיר, המועסק כעובד בביתו של שגריר ניגריה, לקח חלק במסיבה שקיימו העובדים בסמוך לבריכה. האיש, שעל פי החשד שתה משקאות אלכוהוליים במהלך המסיבה, נמצא כשהוא צף בתוך מיי הבריכה על ידי חבריו. העובדים שהשתתפו במסיבה חילצו את הצעיר והזעיקו את כוחות המשטרה וההצלה אל המקום.

צוות מד"א שהגיע במהירות לביתו של השגריר, שבימים אלו לא נמצא בישראל, החל בביצוע פעולות להחייאת האיש. אולם לאחר זמן ממושך, החליטו הפראמדיקים לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות המקרה.